stat
PATRONAT

Mela Koteluk & Kwadrofonik, Astronomia poety. Baczyński

"Astronomia poety. Baczyński. Mela Koteluk & Kwadrofonik." W Starym Maneżu spotkamy się z nimi 29 października 2021 o godzinie 20:00. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne Mela Koteluk, Kwadrofonik i ich album Astronomia poety. Baczyński z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

"Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane" - mówią artyści.

rock - koncerty w Trójmieście


Mela Koteluk  - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach Debiut roku, Artystka roku, Album roku pop alternatywny oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu Spadochron, który ukazał się w 2012 r. Drugi album Migracje, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. Jesienią 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki Migawka, która została wyróżniona Fryderykiem 2019 w kategorii Album roku pop alternatywny. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych. Współpracowała m.in. z Czesławem Mozilem, Hanią Rani, Smolikiem, Danielem Bloomem czy Fiszem.


Kwadrofonik - laureat Paszportu Polityki; dzięki niekonwencjonalnemu instrumentarium jest jedynym tego typu kwartetem w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Zespół tworzą pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik oraz perkusiści Magdalena Kordylasińska-Pękala i Piotr Maślanka (od 2020 r.). Kwadrofonik ma na koncie liczne nagrody, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, nagrodę Europejskiej Unii Radiowej, zwycięstwo w konkursie Folkowy Fonogram Roku za debiutancki album Folklove oraz Requiem ludowe z udziałem Adama Struga. Występowali w większości krajów europejskich, w Azji i obu Amerykach, m.in. w słynnym Carnegie Hall czy w Filharmonii Berlińskiej. Grali podczas festiwali folkowych i muzyki współczesnej, a także na scenach filharmonicznych oraz offowych. Współpracowali m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Janem Komasą czy Arturem Rojkiem.


Astronomia poety. Baczyński // Mela Koteluk & Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak Fogg pieśniarz Warszawy w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, Jestem przestrzeń Moniki Borzym, Historie Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy Placówka 44 w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.
Kup bilet

 (1 opinia)

pop
paź 30

sobota, godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 99 - 119 zł
Kup bilet
mar'22 18

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 99 zł
przedsprzedaż 79 zł
Kup bilet

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.