• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Max Klezmer Band (7 opinii)

maj 5

niedziela, godz. 17:00

bilety 50 zł
Kup bilet
maj 12

niedziela, godz. 18:00

bilety 40 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet
MAX KLEZMER BAND
STACJA ORUNIA
22.11.2009
godzina 20:00


folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


następne imprezy: Grażyna Auguścik & EB 12.11, oraz ReKreAkcja 7.11, Gdański Festiwal Filmowy WYDMY 4-5.12Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Początkowo zainspirowany muzyką żydowską, dzięki ciągłym poszukiwaniom stworzył swój własny, niepowtarzalny styl. W ich utworach można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej oraz jazzu.
Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś). Ich koncerty to wspaniałe spektakle muzyczne, które porywają słuchaczy i długo nie dają o sobie zapomnieć. Muzycy potrafią stworzyć klimat niemal metafizyczny zadziwiając publiczność kunsztem wirtuozerskich improwizacji, a także niezwykłymi zdolnościami aktorskimi.Dorobek zespołu to kilka płyt, z których ostatnia - Tsunami swoją premierę miała w 2007 roku. Ich muzyka, odczuwana jako połączenie tradycji i nowoczesności, sięga w głąb duszy ludzkiej odkrywając wspólną kulturową i artystyczną tożsamość ludzi różnych nacji, skłania zarazem do refleksji i budzi radość życia.

MAX KOWALSKI - kontrabas, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: Tangen Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), Pustynia Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), Kamienie w kieszeniach Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie) - wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. W Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.

MICHAEL JONES - skrzypce, śpiew, trąbka, djembe, hinduskie skrzypce, kompozycja. Studiował w Anglii (skrzypce) w Guildhall School of Music w klasie Krzysztofa Śmietany. Był także pilotem w RAF. Dziesięć lat temu przyjechał do Polski i zakochał się w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Współpracował z Fiolką Najdanowicz, dla której grał i komponował (album Fiolka). Na hinduskich skrzypcach nagrywał muzykę do filmu Wiedźmin oraz dla zespołu Papryka Korps. Jest współautorem muzyki do przedstawienia Mały Książę w Toruniu. Występował z Nigelem Kennedym, Kiniorem, Markiem Stryszowskim. Grał z celtyckim zespołem Wassail oraz z Sidneyem Polakiem. Śpiewa i komponuje dla swojego zespołu O.Q.Larsen. Przez wiele lat występował w formacji Okularsy Antidepresjon. W Max Klezmer Band od 2006 roku.

PIOTR SKUPNIEWICZ - klarnet, klarnet basowy, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995-1997 I klarnecista orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, współpracował z uznanymi artystami sceny polskiej (m.in. K. Gärtner, Aida, J. Steczkowska, M. Pospieszalski, Piwnica pod Baranami). W latach 2000-2007 członek zespołu Lubieżnicy Folkloru. Obecnie, nauczyciel gry na klarnecie w PSM I st. w Myślenicach. Od 1997 roku związany muzycznie i emocjonalnie z Teatrem Witkacego w Zakopanem. W Max Klezmer Band od 1999 roku.

BOGUSŁAW ZIĘBA - akordeonista, pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętność improwizacji szkolił na warsztatach jazzowych pod kierunkiem m. in. W. Niedzieli i A. Dutkiewicza. Współzałożyciel zespołów L'acco, Frittata, Nic do ukrycia. W Max Klezmer Band od 2008 roku.

JACEK HOŁUBOWSKI - akordeon. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtworzy działania muzyczne od folku po awangardowe "spontanious composition". W latach 1996-1999 wraz z Januszem Wojtarowiczem i Marcinem Filipkiem tworzył akordeonową grupę Emotion Trio, z którą wystąpił na Music West Festival w Vancouver (Kanada)(album Cry). W latach 1996-2002 współtworzył Jascha Lieberman Trio (Rememberance of Kazimierz - Universal Music 1999). Z zespołem tym zagrał kilkaset koncertów w Polsce i kilku krajach Europy (Niemcy, Czechy, Serbia, Czarnogóra, Szwajcaria). Współpracuje z Januszem Radkiem (płyta Królowa Nocy z zapisem koncertu w krakowskim klubie Alchemia uzyskała statut Złotej Płyty, a przedstawienie pod tym samym tytułem, w ankiecie pisma Teatr, zostało uznane za najlepszy spektakl muzyczny roku 2004). Od kilku lat współpracuje z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego i zakopiańskim Teatrem Witkacego. W Max Klezmer Band od 2003 roku.

ADAM LEŚNIAK - perkusja, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie -studia ukończone dyplomem z wyróżnieniem. Stypendium oraz asystentura na wydziale kompozycji w Central Washington University (USA). Obecnie, miejsce zamieszkania i pracy - południowa Polska. Kompozytor, producent muzyki filmowej, teatralnej i innej. Członek wielu zespołów i projektów muzycznych: East End, KDN, Silver Sound, Teatr Witkacy. W Max Klezmer Band od 2008 roku.

Zespół wystąpi w dniu 22.11.2009 w Klubie Stacja Orunia o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20zł w terminie 2-16.11.2009,
po tym terminie bilety w cenie 30zł.
miejsca siedzące/stojące.
Bilety do nabycia w Stacji Orunia ( dni powszednie od 12:00 do 19:00) oraz w Zielonym Smoku ( codziennie od 10:00 do 23:00)
Kontakt: STACJA ORUNIA GAK tel. 058 306-66-76

Opinie (7)

 • MKB

  oł,byłam raz i warto, pozytywna energia

  • 0 0

 • czad

  bede

  • 0 0

 • niezle foto

  niezle

  • 0 0

 • szkoda

  ze do palestyny nie pojechali najpierw

  • 0 0

 • ale po co

  wiesz ?

  • 0 0

 • byłem w Sopotach w teatrze na plaży,nie polecam szkoda kasy

  przereklamowany

  • 0 0

 • jaka reklama

  gdzie ? kto reklamuje? to raczej informacja, że koncert będzie a nie reklama. Reklama to szczególnie wtedy, gdy mówimy: wyjątkowy, cudowny, niespotykany, wybitny. Tu raczej można powiedzieć o dobrym zespole, który się rozwija w ciekawą stronę. Nie ma tu slowa przesady.
  Hasło szkoda kasy, to raczej dotyczy innych koncertów, które bywają w Gdańsku.
  pozdrawiam

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , rock / punk , dancing
  kwi 27
  sobota, g. 21:00
  Gdańsk Wrzeszcz
  Folk Night