stat
Impreza odwołana

Mariusz Kalaga (1 opinia)

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

wrz 12

niedziela, godz. 20:00

bilety 130 zł
Bilety wyprzedane
lis 2

wtorek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 139-199 zł
Kup bilet
Mając 14 lat zapisał się do parafialnego chóru Cordis Christi, co zaowocowało występami, koncertami i spektaklami muzycznymi o tematyce religijnej.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Swoją zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za piosenkę własnej kompozycji Monopolowy blues

W latach 90. występował w kilku zespołach muzycznych, m.in. Duo For You, Johnny Walker Band, Gang Marcela.

W czerwcu 2000 wyjechał do Nashville w USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Country Fan Fair, gdzie wystąpił w jednym z klubów. W trakcie tego pobytu zagrał również w Chicago, gdzie wystąpił dla Polonii amerykańskiej. Po powrocie do Polski w lipcu tego samego roku założył zespół Partners, z którym występuje do dnia dzisiejszego.

W 2000 odbył się jego recital Od Orbisona do Nelsona transmitowany na żywo w lipcu przez TVP2.

W latach 2006-2010 był radnym Rady Miasta Dąbrowy Górniczej i przewodniczącym Komisji Kultury, startował z listy Platformy Obywatelskiej. W kadencji 2010-2014 przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich.

Występował na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie odebrał kilka nagród (m.in. Giganci Country).

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Na jednym z koncertów w Dąbrowie Górniczej wykonał z nim piosenkę Gdy nam śpiewał Elvis Presley.

Opinie (1)

  • No Panie Mariuszu...

    W końcu " Biegnij nad morze" nabrało sensu pozdrawiam do zobaczenia.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.