• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mara Fest

10 września w Amfiteatrze Tarasów w Sopocie odbędzie się Festiwal Wolnych Białorusinów wspierających naród Ukrainy. Stowarzyszenie Białorusinów Pomorza zaprasza na festiwal muzyczny wszystkich, którzy pragną zachować tożsamość wolnych Białorusinów i chcą pomagać innym.

Mara Fest Festiwal Wolnych Białorusinów wspierających naród Ukrainy.
Przez całą swoją historię Białorusini starają się zachować pokój i przyjaźń z sąsiadami, dlatego od momentu wybuchu pełnowymiarowej wojny na Ukrainie nie możemy milczeć i nic nie robić.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Dla nas ważne jest, żeby jeszcze raz przypomnieć - szczerzy Białorusini są przeciwko wojnie. Wspieramy naród ukraiński w jego walce o wolność i jesteśmy wdzięczni Polsce za przyjęcie nas i pomoc Ukraińcom z Białorusinami w tych trudnych czasach.

Stowarzyszenie Białorusinów Pomorza zaprasza na festiwal muzyczny wszystkich, którzy pragną zachować tożsamość wolnych Białorusinów i chcą pomagać innym!

W programie występy artystów: Kupalautsy, Todar Wajciushkewich, Naviband, Nizkiz oraz strefy aktywacji "Mozgobojnja", projekt pomocy psychicznej WEMAYHELP, "Mova Nanova" oraz Q&A z YouTube-blogerami Ivanem Podrezem @Liriks i Aleksandrem Tobolskim @Longplay. Prowadzący: Denis Dudinsky i Katerina Rajetskaya.

Bilety nie różnią się między sobą. Część środków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Międzynarodowej Fundacji Innowacji Medycznych w Kijowie. Czym więcej jesteś gotowy zapłacić za wstęp, tym więcej pieniędzy będziemy mogli przekazać na pomoc Ukrainie.

Naszym wspólnym marzeniem (w języku białoruskim to znaczy "mara") jest zakończenie wojny na Ukrainie, wolność Białorusi i pomoc w powrocie do domu milionom ludzi z Kijowa, Charkowa, Mińska, Grodna, Pińska i innych miast.

Marzeniem organizatorów festiwalu jest zachowanie białoruskiej kultury i tożsamości, żeby podzielić się swoją twórczością i przybliżyć tradycje naszych przyjaciół i sąsiadów.

A jakie jest twoje marzenie?

Opinie