• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Malediwy

Zapraszamy na wieczór z duetem MALEDIWY, w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych.

lis 19

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 99 - 189 zł
Kup bilet
cze'23 16-18

piątek - niedziela, godz. 12:00, 18:00, 19:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 99 - 299 zł
Kup bilet
Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata,(m. in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez) zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch, promując album "Afroaleatoryzm" który ukazał się nakładem wytwórni LADO ABC.

koncerty w Trójmieście


Afroaleatoryzm to fuzja dwóch wyrazów:
-"Afro" oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami.
-"Aleatoryzm" technika kompozytorska opierająca się na dziele przypadku.

Jest to parafraza określenia "aleatoryczny funk", którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego, co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Marek Pospieszalski urodził się w Częstochowie.
Edukację muzyczną rozpoczyna w wieku 6 lat na fortepianie w szkole muzycznej, później zmienia go na klarnet.
Niezależnie ogromny wpływ na jego kształtowanie się ma muzykująca rodzina oraz środowisko skupione wokół zespołu Tie Break w którym gra jego ojciec.
W ślad za nim za swój główny instrument obiera saksofon.
W wieku 17 lat zaczyna grać w zespole trębacza Antoniego Gralaka, od tamtej pory nieprzerwanie funkcjonuje jako muzyk. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej.
Prowadzi własny kwartet (z Eliasem Stemesederem, Maksem Muchą i Maxem Andrzejewskim) z którym wydał album "Marek Pospieszalski gra piosenki, które śpiewał Frank Sinatra".
Razem z Tomaszem Sroczyńskim wydali autorski album "Bareness"
Z Qbą Janickim tworzy duet Malediwy.
Jest członkiem kwintetu Wojtka Mazolewskiego, kwartetu Kuby Płużka i kwintetu Mateusza Pospieszalskiego.
Znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów w Europie zatytułowanej "25 unerhörte kommende Großen", którą niemiecki magazyn JAZZ THING opublikował z okazji swojego 25-lecia.
Jego muzyczna baza to muzyka improwizowana, eksperymentalna i współczesny jazz choc jest otwarty i czerpie ze wszelkich muzycznych gatunków czego dowodem jest współpraca z muzykami sceny hiphopowej, elektronicznej rockowej i popowej.
Koncertował na dziesiątkach festiwali w (Japoni, Chinach, Indiach, U.S.A, Norwegii, Szwecji, Anglii, Irlandii, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Ukrainie, Białorusi, Estoni, Łotwie, Litwie, Turcji, Rumuni, Grecji)
Jako muzyk sesyjny brał udział w dziesiątkach koncertów radiowych i telewizyjnych oraz w nagraniach wielu albumów.
Współpracował m. in. z takimi artystami jak Dennis Gonzalez, Marco Eneidi, Joanna Duda, Oskar Törok, Piotr Damasiewicz, Maciej Obara, Janusz Yanina Iwański, Krzysztof Knittel, Paweł Kaczmarczyk, Nikola Kołodziejczyk, Rafał Mazur, Jerzy Mazzoll, Igor BOXX, Fisz i Emade, Zakopower, Armia, Voo Voo
https://www.facebook.com/marekpospieszalskigra/

Qba Janicki - ur. 6 lutego 1989 w Bydgoszczy. Aktualnie zamieszkały w Sokołowsku. Od najmłodszych lat związany ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem oraz w nowopowstałych duetach z warszawską kompozytorką Teoniki Rożynek, belgijskim producentem Obsequies, a także V140 z Bartoszem Weberem. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną wspołpracując z Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą, Grzegorzem Jaremko czy Łukaszem Korczakiem. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA. Dodatkowo jako współzałożyciel MÓZG FOUNDATION oraz członek STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO MÓZG, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych w Bydgoszczy i Warszawie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.