• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Letni Dzień Babci i Dziadka (1 opinia)

Weź babunię... na Orunię! I swojego dziadka również. Bo już w niedzielę o godz. 17:15 w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim rozpoczynamy świętowanie Letniego Dnia Babci i Dziadka. Imprezę o 17:15 otworzy występ saksofonowy Franciszka Paciorka - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Młodemu muzykowi na scenie będzie towarzyszyć jego tata - znany muzyk, wirtuoz fortepianu i akordeonu, Cezary Paciorek. O 18:00 na scenie pojawi się także grupa MoCarta - wyjątkowy kwartet smyczkowy, mający charakter kabaretu. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatne, nie trzeba także rezerwować miejsc. Będą jednak obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne.

- Przez obostrzenia związane z COViD-19 nie mogliśmy hucznie obchodzić święta seniorów w styczniu. Dlatego w 2021 roku uczcimy zdrowie naszych dziadków specjalnym wydarzeniem na początku lata ­- mówi Marcin Szeląg, specjalista ds. organizacji imprez i promocji w Scenie Muzycznej GAK, która organizuje wydarzenie. Imprezę o 17:15 rozpocznie występ saksofonowy Franciszka Paciorka - ucznia zlokalizowanej na Oruni Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Młodemu muzykowi na scenie będzie towarzyszyć jego tata - znany muzyk i wirtuoz Cezary Paciorek, pomorski akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer oraz pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Cezary Paciorek wystąpił na wielu koncertach w Polsce i poza jej granicami oraz otrzymał liczne nagrody. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem - Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim czy Leszkiem Możdżerem. Cztery płyty z udziałem Paciorka otrzymały nominacje do prestiżowej nagrody ,,Fryderyka".

O 18:00 na scenie pojawi się grupa MoCarta - wyjątkowy kwartet smyczkowy, mający charakter kabaretu. - (Nasz - przyp. Red.) Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne - jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta - pisze zespół na swojej stronie internetowej. Wszystkie utwory w programie kwartetu to dobrze dobrane utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej, które połączone z rekwizytami i humorem, stworzą niezapominany występ. Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą, a teraz pojawi się i w Amfiteatrze Orana.

Amfiteatr Orana znajduje się w Parku Oruńskim - jednym z najstarszych parków i drugim co do wielkości parku miejskim w Gdańsku, który dzięki Scenie Muzycznej GAK, od trzech sezonów w okresie letnim staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne takie miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, za darmo, posłuchać piosenki aktorskiej. Przez lata na deskach Orany wystąpili m.in Sonia Bohosiewicz, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, Anna Guzik czy Natasza Urbańska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne, nie trzeba także rezerwować miejsc. Będą jednak obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna GAK. Partnerem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku.

Patroni medialni to portale: gdansk.pl, trojmiasto.pl oraz MojaOrunia.pl, a także Radio Gdańsk.

Opinie (1)

  • Wreszcie coś się dzieje!

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.