stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Laboratorium Pieśni

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Dajcie się ponieść tradycyjnym pieśniom wielogłosowym opowiadającym o głębokiej relacji człowieka i przyrody, które w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie "Klimaks" wykonają na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni wokalistki z Laboratorium Pieśni. 25 sierpnia zapraszamy na niezwykły koncert z widokiem na morze i port, który przeniesie nas do krainy i tradycji naszych przodków.

Laboratorium Pieśni to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni oparte o wielogłos: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów m.in. shruti box, dzwonków, fletu, kalimby, mis, gongu.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Zespół brał udział w projektach cenionych polskich muzyków, m.in. "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, w nagraniach płytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, czy w koncercie "Wybraliśmy Wolność" Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Ostatnia płyta Laboratorium Pieśni pt. "Rasti" była nominowana do nagrody Fryderyka 2020, w kategorii "Album roku - Muzyka świata".

Zapraszamy! 

Koncert jest częścią programu towarzyszącego nowej wystawie czasowej "Klimaks", którą można zwiedzać do końca października 2021 roku. Liczba dostępnych biletów będzie limitowana.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.