• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

LASY: Błażej Król

Planowany konkurs

Błażej Król wystąpi 29 sierpnia w sopockich laasch. LASY to kameralna scena plenerowa, która znajduje się na terenie Opery Leśnej w Sopocie. To miejsce, w którym muzyka spotyka się z naturą, tworząc wyjątkowy klimat dla doświadczania koncertowej aury.

Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. W przeszłości współtworzył grupy Kawałek Kulki oraz UL/KR. Muzyk swobodnie posługuje się różnorodnymi formami wyrazu, sięgając zarówno po klasyczne, jak i niekonwencjonalne rozwiązania. Jego melodie łączą w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość, a słowa piosenek zaskakują eksperymentalnym podejściem do struktury i znaczenia.

pop - koncerty w Trójmieście


Tegoroczną płytą Błażej Król pokazał się w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Znajome, czasami trudne, czasami kojące emocje, artysta położył na popowych fundamentach, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka. W 2019 roku artysta otrzymał Paszport Polityki "za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy". Rok później Król został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku i razem z Darią Zawiałow oraz Igo dołączył do Orkiestry Męskiego Grania, z którą to wspólnie promowali singiel "Świt".

Kup bilet
maj 24

piątek, godz. 19:30

Sopot,
bilety 150-263 zł
wyprzedane
cze 13

czwartek, godz. 20:30

Sopot,
bilety 69 zł
przedsprzedaż 49 zł
Kup bilet

Opinie