• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Muzyka do filmu "Chłopi" (1 opinia)

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z muzyką do filmu "Chłopi", opartego na literackim arcydziele Reymonta. Łukasz "L.U.C." Rostkowski, twórca ścieżki dźwiękowej, łączy tradycję z nowoczesnością, komponując piękną muzykę filmową z autentycznymi instrumentami ludowymi. Nie przegap tej niezwykłej muzycznej i kulturalnej podróży! Dołącz do nas i zanurz się w historii, dźwiękach i tradycjach "Chłopów" - bilety już w sprzedaży.

Prawie 2 miliony widzów w kinach. Polski kandydat do Oscara. Książka nagrodzona Noblem.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz Rebel Babel Film Orchestra zapraszają na koncert prezentujący muzykę z filmu "Chłopi".

W niezwykłą podróż zabiorą nas między innymi: akordeon, skrzypce, lira korbowa, bębny, kontrabas, klarnet, tuba, suka/fidela płocka oraz śpiew i delikatny sampling.

Koncert muzyki do filmu "Chłopi" to transgatunkowy spektakl, prezentujący szerokie spektrum muzyki korzeni Europy wschodniej obejmujący utwory skomponowane specjalnie do malowanej ekranizacji dzieła Reymonta.

Warto dodać, iż podczas koncertów LUC & Rebel Babel Film Orchestra sięgają zarówno do typowego metrum trójdziałowego, z obecnością rytmiki mazurkowej, z przewagą dwutaktowej budowy fraz w obecności tempa rubato,
z taneczną funkcją, jak również do taktów prostych i parzystego metrum np. polki.

L.U.C. tworzył muzykę do "Chłopów" inspirując się ludowym pejzażem dźwiękowym Europy Środkowo-Wschodniej. Powstały kompozycje, w których współczesne odczytanie form i aranżacji spotyka się z autentycznym brzmieniem ludowych instrumentów i chłopskich kapel. Dzięki temu na przykład tuba może się sprawdzić się w roli basowego syntezatora, a to tylko jedna z niespodzianek.

W tworzeniu ścieżki dźwiękowej filmu, poza Rebel Babel Orchestra, udział wzięli m.in. Maria Pomianowska, Laboratorium Pieśni, Sutari, Dagadana, Tęgie Chłopy, Chór Vyrij, a wspierali ich: Kayah, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak, Małgorzata Kożuchowska, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska.

Partnerzy: Totalizator Sportowy, Grupa PZU, Bank Pekao

Opinie (1)

 • Kupiłem płytę CD z muzyką do tego filmu przez pomyłkę

  bo myślałem, że to film. Dałem ok. 50 zł. odsłuchałem tylko 1/3 płyty i ją wyrzuciłem. Muza całkowicie pozbawiona życia. Może jako tło filmowe jest OK ale jako wartość sama w sobie jest "no comments". Odradzam. Daję wygórowane 3/10.

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • rock / punk , muzyka filmowa , muzyka na żywo
  kwi 20
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Food Hall Montownia
  Live Music | The Surfers
 • muzyka filmowa
  kwi 21
  niedziela, g. 18:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Studio Accantus