• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kulinarna Świętojańska (8 opinii)

Kulinarna Świętojańska to festiwal w duchu street food - promujący popularny nurt miejski w Europie i na świecie, integrujący i przyciągający ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach z Polski i Europy. Kulinarna Świętojańska to wydarzenie, którego oś stanowi jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w Polsce, silnie kojarzoną z samą Gdynią. Jest to również pierwsza tego typu impreza w Polsce, której idea dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce miejski Szlak Kulinarny Centrum Gdyni.

Kuratorami wydarzenia są : Mariusz Pieterwas i restauracji Krew i Woda oraz restauracja Sztuczka.Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje z ulicy Świętojańskiej i ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie też stoisk z lokalnymi produktami. Łącznie ponad 40 stoisk o profilu kulinarnym.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 uroczystym przecięciem wstęgi. W trakcie wydarzenia poza główna atrakcją, jaką będzie przede wszystkim wyśmienite jedzenie, odbywać się będą pokazy gotowania na żywo w wykonaniu najlepszych gdyńskich szefów kuchni (Krew i Woda, Sztuczka, Atelier Smaku Słoma & Trymbulak) . Po osiemdziesięciu latach reaktywowany zostanie "Bieg kelnerów" - jedyny w swoim rodzaju wyścig, który odbywał się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Bieg odbędzie się w dwóch edycjach profesjonalnej i amatorskiej.

Dodatkowo atmosferę będzie umilać zespół Jazzowy.
W związku z zaplanowanym festynem pn. "Kulinarna Świętojańska" w sobotę 20 sierpnia 2016 r. godzinach 11.00-19.00 planowane jest zamknięcie ul. Świętojańskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Armii Krajowej a ul. Żwirki i Wigury. We wskazanym czasie możliwy będzie jedynie dojazd ul. Świętojańską do ul. Wybickiego, Placu Grunwaldzkiego i Armii Krajowej od strony Skweru Kościuszki.
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ww. festynu prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy strażników Straży Miejskiej oraz służb porządkowych organizatora festynu.


W związku z zamknięciem ul. Świętojańskiej w Gdyni, w godz. 9 - 19, wprowadzone zostają trasy objazdowe dla trolejbusów linii 21, 22, 23, 24, 29 i 710.

Linia 21
W kierunku Sopotu: od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Żwirki i Wigury 02", objazd ul. 10 Lutego, Władysława IV, Żwirki i Wigury i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek: "Armii Krajowej 02" przy ul. Władysława IV.

W kierunku Gdyni (kursy bez Skweru Kościuszki): od przystanku "Traugutta 01" do przystanku "3 Maja 02", objazd ul. Świętojańską, Żwirki i Wigury, Władysława IV i 10 Lutego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Armii Krajowej 03" przy ul. Władysława IV.

W kierunku Gdyni (kursy z zajazdem na Skwer Kościuszki): od przystanku "Traugutta 01" do przystanku "Park Rady Europy 01", objazd ul. Świętojańską, Żwirki i Wigury, Władysława IV, 10 Lutego i Skwerem Kościuszki. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Armii Krajowej 03" przy ul. Władysława IV

Linie 22, 23 i 24

W kierunku Cisowy oraz Karwin: od przystanku "Plac Kaszubski - Świętojańska 02" do przystanku "Żwirki i Wigury 02", objazd ul. Świętojańską, 10 Lutego, Władysława IV, Żwirki i Wigury i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Skwer Kościuszki - InfoBox 04" przy ul. 10 Lutego, "Armii Krajowej 02" przy ul. Władysława IV.

W kierunku Dworca PKP w Gdyni/Stoczni: od przystanku "Traugutta 01" do przystanku "Plac Kaszubski - Świętojańska 01", objazd ul. Świętojańską, Żwirki i Wigury, Władysława IV, 10 Lutego i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Armii Krajowej 03"; "Centrum Handlowe Batory 01".

Linia 29

W kierunku Karwin: od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Żwirki i Wigury 02", objazd ul. 10 Lutego, Władysława IV, Żwirki i Wigury i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek: "Armii Krajowej 02" przy ul. Władysława IV.

Linia 710 (kursy od strony Redłowa)

Od przystanku "Traugutta 01" do przystanku "3 Maja 02", objazd ul. Świętojańską, Żwirki i Wigury, Władysława IV i 10 Lutego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: "Armii Krajowej 03" przy ul. Władysława IV.

Przeczytaj także

Opinie (8)

 • mało inicjatyw

  znam miasta na Świecie, gdzie późnymi popołudniami lub wieczorami główne ulice są zamykane /blokowane przez policję i straże miejskie/ gdzie odbywa się tylko ruch poprzeczny i to też ograniczony a do głosu dochodzą ludzie, turyści, gastronomicy i różni organizatorzy imprez terenowych... można...??? można - jak widać... w sezonie letnim jest to super okazja do wieczornych zakupów bądź też do wesołych zabaw w granicach rozsądku... naprawdę fajna sprawa...

  • 24 1

 • zgadza się

  gdzieś coś takiego widziałem, uczestniczyłem i było super. naprawdę.

  • 10 0

 • Ja pie.... (3)

  Ludzie biegajcie p{o plaży nie po mieście!!! Żeby do domu nie można było dojechac??!!!!!!! Um gdyni powinien się wstydzić!!!
  nie słyszeliście że bieganie po asfalcie jest niezdrowe??!!
  do jasnej anielki...Na plaże!!! Biegnijcie z jastrzebiej góry do gdańska nawet ale do widzenia mi z centrum miasta!!!

  • 8 55

  • do widzenia z autami z centrum miasta

   • 17 1

  • ojj

   chyba mało kto się zgadza z kolegą :D

   • 5 0

  • Ale frustracja poszła. Pan pisze do tych kelnerów, którzy będą uczestniczyć w biegu?

   Może ten pan nie ma nóg i wygodniej mu wszędzie autem.

   • 2 0

 • bender (1)

  Swietojanska deptakiem

  • 5 3

  • Widać, że nie pisała tego osoba która musi często po Świętojańskiej deptać.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.