• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kuba Wójcik's Threak, feat. Luca Curcio & Jan Kadereit

Nowy, międzynarodowy projekt gitarzysty i kompozytora Kuby Wójcika z udziałem wybitnych muzyków mieszkających i tworzących w Kopenhadze: Luci Curcio i Jana Kadereit.

maj 5

niedziela, godz. 17:00

bilety 50 zł
Kup bilet
lis 26

wtorek, godz. 20:00

bilety 210 - 290 zł
Kup bilet
W tym projekcie muzycy współtworzą oryginalne struktury rytmiczne, wykraczające poza powszechne rozumienie rytmu kreując przy tym niepowtarzalne przestrzenie dla improwizacji. Indywidualny język kompozytorski lidera (znany m.in. z płyty Minim Experiment: "Dark Matter" uznanej za Debiut Roku 2016 przez Polish-Jazz Blog) wznosi się tu na nowy poziom, w którym inspiracje muzyką ludową łączą się z najświeższymi dokonaniami awangardowej sceny jazzowej z Berlina i Nowego Jorku.

jazz - koncerty w Trójmieście


Uczestnik międzynarodowego programu "You Me - Young Musicians play Europe", w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze. Otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego, od najmłodszych lat nagradzany na licznych konkursach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Kuba Wójcik - gitarzysta, kompozytor. Twórca projektów jazzowych i awangardowych, m.in. Minim Experiment, N'ext Quintet, współtwórcaPoleshift Project, współpracował z Cracow Improvisers Orchestra, oraz z Big Bandami Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Aleksandry Tomaszewskiej, z którymi występował m.in. na festiwalu Jazz Jantar i w austriackim Gratzu.

Współtworzy takie projekty jak: Prism & Particles, Catright's Wolfpack, Raphael Gimenes Band, Beltway Bandits, Remigiusz Knapik Trio, Bruno Frey-Nascimento 4, Pascucci/Arp/Kadereit Trio i wiele innych.

Luca Curcio - kontrabasista i kompozytor pochodzący z Włoch. Wszechstronny muzyk aktywnie zaangażowany w różne projekty muzyczne związane z improwizacją. Głeboko zakorzeniony w jazzowej tradycji, swoje studia zaczął w Konserwatorium w Turynie pod okiem Furio di Castri, Dado Moroni oraz Emanuele Cisi. W czasie swojej dotychczasowej muzycznej kariery poszukiwał różnych form ekspresji, by skupić się na współczesnym jazzie i radykalnej improwizacji. Przeprowadził się do Kopenhagi, by studiować na Rhythmic Music Conservatory. Od tego czasu gra intensywnie w całej Europie w prestiżowych klubach i na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Rosji, Anglii, Polsce i w Tunezji. Współpracował z takimi artystami jak: Andy Sheppard, Jon Balke, Dado Moroni, Andrea Manzoni, Gavino Murgia i wielu innych.

JAN KADEREIT - niemiecki perkusista mieszkający w Kopenhadze. Absolwent Conservatorium van Amsterdam. Przez prawie dwa lata mieszkał w Indiach, gdzie poznawał tajniki gry na tabli, oraz studiował muzykę hindustańską i karnatacką. Zafascynowany jest muzyką tradycyjną różnych kultur na całym świecie, oraz współczesnym jazzem i nowinkami muzyki elektronicznej.

Kup bilet online: https://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Opinie