stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kuba Badach Oldschool (4 opinie)

pop

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Good Taste Production z przyjemnością zaprasza na pierwszą odsłonę trasy koncertowej Kuby Badacha, która promuje jego solowy album "Oldschool", który zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
"Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych.
Tak jednak nie jest. Dla mnie "oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album "Oldschool" jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów."

Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzawe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.


Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    69 - 119 zł
Bilety w cenach: 69 zł (strefa D), 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 119 zł (strefa A)
Bilety dostępne na: https://goodtaste.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/159540/ref/b24_goodtaste/lang

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Przeczytaj także

Koncert Star Wars: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo
paź 12

piątek, godz. 20:00 - 22:30

Gdańsk sopot,
bilety 149 - 259 zł
Kup bilet
Kuba Badach + MaBaSo - Back to School
pop
lis 18

niedziela, godz. 19:00 - 21:00

Gdańsk,
bilety 69 - 129 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)