• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Koval Fest Gdańsk

Festiwal sztuki kowalskiej KOVAL FEST to międzynarodowe wydarzenie, które gromadzi najlepszych artystów. 30 wybitnych kowali z całego świata spotyka się w Polsce, aby zanurzyć gości w niesamowity świat kowalstwa. Celem Festiwalu jest promocja dawnej sztuki obróbki metalu jako dziedzictwa kulturowego świata oraz stworzenie platformy do rozwoju kowalstwa na terenie Gdańska, promocji artystów pracujących z metalu w Polsce oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie metalurgii na szczeblu międzynarodowym.

Kowalstwa to połączenie siły, umiejętności i kreatywności. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wypróbować różne techniki obróbki metalu, które przetrwały wieki. Dowiedzą się, skąd nowocześni kowale pozyskują metal, odwiedzą kopalnię węgla, która nie emituje dymu, będą kuć metal i odlewać prawdziwą brąz. Poznają tajniki spawania stali damasceńskiej i rąbać szczęśliwe monety własnymi rękami.

Wyjątkowym momentem festiwalu będzie wieczorne kucie przy towarzystwie artystów ognia. Zanurzysz się w magiczną atmosferę, gdy metal połączy się z ogniem, tworząc niezapomniany obraz, który będziesz mógł uwiecznić na zdjęciach i zachować te niezwykłe wrażenia na całe życie.

Koval Fest Gdańsk odbędzie się 28 - 29 czerwca 2024 roku na terenie WL4 Mleczny Piotr. To wydarzenie, podczas którego tworzymy historię kowalstwa na żywo i otwarcie.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2023)

Ogień i stal: kowale opanowali WL4 Ogień i stal: kowale opanowali WL4
cze 22

sobota, godz. 11:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 26-28

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 85 - 260 zł
ulgowy 64 zł
Kup bilet

Opinie