stat
Wydarzenie już się odbyło

Kongres Perły Samorządu 2019

  • czwartek - piątek, 23 - 24 maja
  • Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny / Muzeum Emigracji

W czwartek, 23.05 w Gdyni spotka się kilkuset przedstawicieli samorządów - miast, gmin i powiatów, którzy chcą dyskutować o wyzwaniach, problemach i przyszłości. Rozpoczynają się Perły Samorządu.

Gala Otwarcia Sezonu 3

paź 24

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Na zaproszenie
Na zaproszenie
Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, skarbnicy i inni samorządowcy także w tym roku będą mieli okazję dyskutować w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia o wszystkim, co najważniejsze z perspektywy ich lokalnej społeczności. Kongres Perły Samorządu odbędzie się już 23 i 24 maja.

Gdyni kolejny raz przypadł zaszczyt bycia gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń skierowanych do polskich samorządowców. Wraz z miastem wydarzenie organizuje Dziennik Gazeta Prawna.

- To okazja do gorącej dyskusji o wszystkim, co dotyczy codziennego życia samorządów i zapewne spędza sen z powiek niejednemu samorządowcowi. Wyzwań co roku jest sporo, dlatego warto o nich porozmawiać w eksperckim gronie i wspólnie zastanowić się nad tym, co w najbliższych miesiącach będzie największym wyzwaniem dla miast, gmin i powiatów w całym kraju. Nie ma lepszej okazji, by wzajemnie wymieniać się przydatnymi spostrzeżeniami i wiedzą, dlatego co roku Gdynia staje się miejscem spotkań dla wszystkich samorządów - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Tegoroczną edycję otworzy dyskusja o unijnych funduszach w nowej perspektywie - to kwestia, która nurtuje wiele polskich samorządów. Znajdzie się też miejsce na rozmowy o najważniejszych zmianach prawnych, globalnych wyzwaniach czy roli mieszkańca w tworzeniu nowoczesnej społeczności.
W roli ekspertów oprócz samych samorządowców wystąpią też m.in. przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Środowiska dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, niezależni specjaliści, naukowcy i dziennikarze. Gościem specjalnym będzie legenda polskiego kolarstwa, Czesław Lang.PROGRAM

- Samorządowe budżety, unijne fundusze, transport, edukacja, służba zdrowia, gospodarka odpadami, pieniądze-mieszkańcy-wyzwania. Na kongresie Perły Samorządu rozmawiamy o rzeczach, które dotyczą samorządowców i biznesu. Szukamy praktycznych rozwiązań, a oprócz tego staramy się miło i fajnie wspólnie spędzić czas - dodaje Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Perły Samorządu to także podsumowania i nagrody dla tych, którzy przez ostatni rok zapracowali na wysokie pozycje w rankingach. Poznamy m.in. zdobywców wyróżnień w rankingach prowadzonych przez Dziennik Gazetę Prawną: "Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży", tytułowe "Perły Samorządu 2019" podczas specjalnej gali w Muzeum Emigracji, których partnerem merytorycznym jest Deloitte, nagrodzeni zostaną też najlepsi skarbnicy.

Głównymi organizatorami są miasto Gdynia i Dziennik Gazeta Prawna. Wydarzenie wspiera też szereg patronów, w tym Związek Miast Polskich oraz Związek Powiatów Polskich, a także ministerstwa: Infrastruktury, Inwestycji i Rozwoju, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Przedsiębiorczości i Technologii.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni