• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncerty Letnie 2023 | Centrum Uśmiechu - koncert dla dzieci

maj 10-12

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 18:00

bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Kup bilet

w każdą niedzielę (do 22.12), godz. 10:00

Wstęp wolny
Tradycyjnie zapraszamy na koncerty letnie odbywające się w okresie wakacyjnym w Parku Majkowskiego!

koncerty w Trójmieście


Nie tak dawno temu, bo w 2002 roku, nie za górami, ani lasami lecz tu, w Polsce powstał Zespół, którego hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe czy Gruszka śpiewają dzieci w całym kraju. 

Kim jesteśmy?
Grupą przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. Będąc aktywnymi muzykami zauważyliśmy, że dzieci nie śpiewają piosenek dla dzieci. Długo zastanawialiśmy się co jest tego przyczyną. Aż pewnego dnia zrozumieliśmy, że dzieci chcą być traktowane na serio. Chcą słuchać dobrej i ciekawej muzyki z tekstem adekwatnym do ich wieku. Dlatego nasze pierwsze utwory powstały do słów wierszy gigantów pióra Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chcąc poważnie potraktować naszych przyszłych odbiorców, posłuchaliśmy co mają nam do powiedzenia w ten sposób powstała muzyka o bogatym brzmieniu, gdzie usłyszeć można elementy folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem jakim okazały się płyty, postanowiliśmy sami wcielić się w rolę autorów tekstów. W ten sposób powstały nasze kolejne płyty, na których pojawiły się niekwestionowane hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe, Gruszka czy Jarzynowa gimnastyka.

Skąd pomysł na kreacje sceniczne?
Pomysł podpowiedział nam sam Jan Brzechwa. Jego wiersz pt. Na straganie był dla nas inspiracją. Dlatego też, powstały barwne postaci, które dzieci i dorośli przyjęli z ogromnym entuzjazmem wspaniała Marchewka, zwariowany Burak i dobroduszny Szczypiorek. W 2012 roku, na horyzoncie pojawiły się Owoce ulubienica wszystkich dzieci Jagoda, nieśmiała Truskawka i, jak sam o sobie mówi, wielokrotnie zapuszkowany Ananas. Jak w przypadku Warzyw, tak i Owocki szybko zdobyły serca naszych milusińskich.

Jaki jest nasz dorobek?
Poza dziewięcioma płytami (Na straganie Pana Brzechwy, Lokomotywa Pana Tuwima, Rozśpiewane Bajki Brzechwy i Tuwima, Bajkowe Przeboje dla Dzieci, Centrum Uśmiechu dla dzieci, Fruktaki, 4KIDS Junior, Na każdy dzień, Inspektor Ogórek Czas na zdrowie), nakręciliśmy 15 teledysków, a nasze utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci. Można nas słuchać w mediach streamingowych, w Radio Dzieciom, Radio Bajka czy oglądać w telewizji 4Fun Kids, Mini Mini+ i ABC. Na kanale YouTube nasze piosenki osiągają milionowe odsłony. Występowaliśmy na największych i najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju Lato z Radiem, Mamy Maj z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacje, Piknik Olimpijski dla Sportowców czy Koncerty Dar Serca w Sali Kongresowej. W sierpniu 2021 r. otrzymaliśmy status ZŁOTEJ PŁYTY za singiel pt. Jarzynowa gimnastyka.

 

Opinie