• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert premierowy płyty "Sam jesteś pompa Vol. 2" Remont Pomp + Mikołaj Trzaska + Adam Żuchowski

Zapraszamy na koncert prapremierowy płyty "Sam jesteś pompa vol. 2" zespołu Remont Pomp, Mikołaja Trzaski i Adama Żuchowskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 60lecia PSONI.

Płyta zawiera 5 premierowych kompozycji w tym jedną wspólną improwizację. Na "Sam jesteś pompa vol. 2" zespół poszerza spektrum instrumentów, ale także szuka nowych inspiracji, zarówno etnicznych jak i sonorystycznych. Płyta ukazała się wyłącznie na winylu / LP i będzie dostępna na koncercie. Oficjalna premiera płyty miała miejsce w maju 2023 roku. Wydawnictwo "Sam jesteś pompa vol. 2" ukazało się jako kontynuacja poprzedniego albumu, który miał premierę w styczniu 2023. Obydwie płyty zostały nagrane podczas jednej sesji w studio Custom 34. Wydawcami płyty są Kilogram Records oraz Gusstaff Records.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


W dniu koncertu będzie można także zakupić limitowaną płytę winylową Remont Pomp + Mikołaj Trzaska + Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego + Different Sounds Orchestra. Zostanie ona wydana specjalnie z okazji wydarzenia w ograniczonej ilości. Znajdować się na niej będą 2 utwory zarejestrowane podczas koncertów, które Remont Pomp zagrał z gośćmi.

Ilość miejsc na koncercie ograniczona.

REMONT POMP - zespół grający muzykę etniczną, eksperymentalną i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy PSONI Gdańsk. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nie codziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na logdrum, kalimbach, balafonach ale też szklankach, kieliszkach, dzbanach czy też beczkach.

Zespół ma w swoim dorobku cztery płyty, które nagrał z Mikołajem Trzaską oraz kontrabasistami Mikiem Majkowskim i Adamem Żuchowskim. Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Koncertował również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Szkocja czy Australia.

Zespół współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Rabiah Beaini, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Raphael Rogiński, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego i inni.

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą: Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski oraz Asia Świeczkowska.

MIKOŁAJ TRZASKA - urodzony w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego

Ircha, członkiem Shofar - wykonujacego muzykę żydowską, Resonance - tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem.

Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

ADAM ŻUCHOWSKI - kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył "Aniołka Jazzowego" podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku.

Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues&Folk Connection. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmów W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.
Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo.

W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie) i za granicą (Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do wielu spektakli teatralnych.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bezpłatne wejście na koncert z zaproszeniami które są do odebrania w:
- PSONI koło w Gdańsku – ul. Jagiellońska 11.
- Ratusz Staromiejski - Korzenna 33/35
- Ciekawa cafe - Świętojańska 68

Opinie

 • folk / reggae / world , festiwal muzyczny
  maj 30
  czwartek, g. 15:00 - 19:40
  Gdańsk, Wyspa Ołowianka
  Kaszëbë Music Festival
 • folk / reggae / world
  maj 31
  piątek, g. 20:00
  Sopot, Teatr BOTO
  BanduraGirl