• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert pamięci Anny Przybylskiej - Włodek Pawlik Trio

Głosy dla Hospicjum - Trójmiasto rozbrzmi muzyką w szczytnym celu! W gdyńskim Klubie UCHO gwiazdą wieczoru będzie wyjątkowy artysta światowej klasy - Włodek Pawlik. Doświadczony jazzman i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album - jedynego grand prix tego formatu dla polskiego jazzu.

maj 2

czwartek, godz. 18:00 - 21:00

Gdynia,
Wstęp wolny
maj 8-12

środa - niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 40 zł
Koncert w ramach Głosów dla hospicjum poświęcony jest pamięci Anny Przybylskiej, duchowo związanej z hospicjum Bursztynowa Przystań, wspaniałej i uwielbianej aktorki, kobiety, mamy, córki i siostry. Kiedy umarła żegnały ją tłumy wielbicieli. Na zawsze pozostała w naszych sercach i tym koncertem pragniemy również dać temu wyraz.

jazz - koncerty w Trójmieście


Światowy Dzień Opieki Paliatywnej, Światowy Dzień Hospicjów, Światowy Dzień Walki z Rakiem czy GŁOSY DLA HOSPICJÓW to październikowe wydarzenia dedykowane chorym ich rodzinom i opiekunom.

Organizowane są z myślą, by zwiększyć świadomość i zrozumienie dla potrzeb medycznych, społecznych, praktycznych oraz duchowych ludzi żyjących z chorobą ograniczającą ich życie oraz życie ich rodzin. Są okazją, by na chwilę pochylić się nad trudem osób zaangażowanych w pomoc nieuleczalnie chorym oraz przybliżyć ich sytuację.

Powstałe blisko 30 lat temu Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni opiekuje się dwustoma nieuleczalnie chorymi pacjentami: dorosłymi i dziećmi w ich domach lub w domu hospicyjnym przy ul. Dickmana w Gdyni.

Dzięki ofiarnej pracy lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, wolontariuszy i osób różnej profesji wsparcie otrzymało ponad dziesięć tysięcy pacjentów, nie licząc ich bliskich.

Od początku istnienia hospicjum działa głównie dzięki środkom zebranym podczas kwest, koncertów, akcji charytatywnych, akcji 1 procent oraz dotacjom samorządowym.

Setki wolontariuszy kwestujących na cmentarzach podczas Listopadowych Dni Hospicyjnych, na ulicach czy podczas zbiórek charytatywnych w szkołach, zakładach pracy, na meczach czy wydarzeniach kulturalnych stały się już częścią gdyńskiego pejzażu... ponieważ hospicjum powstało dzięki mieszkańcom i dzięki mieszkańcom może funkcjonować i zapewniać godne warunki chorym. Współodpowiedzialność za losy pacjentów dorosłych i tych najmniejszych z Bursztynowej Przystani kiełkuje i rośnie dając plon w postaci kolejnych planowanych wydarzeń.

Na początku października, od lat, organizowane są charytatywne koncerty na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Dla nieuleczalnie chorych występowali już Grzegorz Turnau, Robert Kasprzycki, zespół Raz Dwa Trzy czy Anna Dąbrowska - ubiegłoroczna gwiazda. W tym roku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci zagra Włodek Pawlik - wspaniały pianista i kompozytor, pierwszy w historii jazzman, laureat nagrody Grammy.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    75 zł
Bilety/ cegiełki - 75 zł - w Salon Muzyczny PULS
(Wójta Radkego 47 A, Gdynia (pn.-pt. 10.00 -18.00 sob. godz. 10.00 - 14.00);

Opinie