• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert organowy z cyklu "Bliżej Bacha": Maria Gavryluk

KONCERTY ORGANOWE Z CYKLU "BLIŻEJ BACHA"

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Bazylika św. Mikołaja
Koncerty organowe "Bliżej Bacha"

Wystąpią:
Maria Gavryluk (Rosja) - laureatka III miejsca na II Polsko-Rosyjskim Konkursie Organowym "VOX POLONIA PETROPOLITANA" (2016)

Tomasz Sadowski - prowadzenie

Organizatorzy:
Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Pomorskie Stowarzyszenie "Musica Sacra"
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Współpraca:
Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Koncerty pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Wstęp wolny.

Gdańsk to miasto o bogatej, kilkusetletniej tradycji organowej. Tutaj znajdują się znakomite, zabytkowe instrumenty. Tutaj tworzyli tacy artyści jak Friedrich Wilhelm Markull, Kacper Förster, Johann Goldberg, czy Paul Siefert.

Koncerty organowe z cyklu "Bliżej Bacha" odbywają się rokrocznie od ponad 20 lat dla podtrzymywania wielowiekowej tradycji prezentowania w Gdańsku muzyki organowej. Osiągane jest to poprzez prezentację muzyki organowej w wykonaniu organistów z wielu ośrodków muzycznych, w tym przede wszystkim przez udział w koncertach artystów związanych z Gdańskiem, prezentujących bogatą twórczość Jana Sebastiana Bacha oraz dorobek literatury organowej swoich państw.

"Koncerty organowe z cyklu Bliżej Bacha" mają ponadto wymiar edukacyjny: muzyka organowa rozbrzmiewa w zabytkowych murach kościoła św. Mikołaja, przybliżając tym samym publiczności historię tej barokowej świątyni, bogactwo jej budowy, rzeźbiarstwa i malarstwa.

Przeczytaj także

Opinie