stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert dla Mieszkańców - 110 lat Opery Leśnej (3 opinie)

pop
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski serdecznie zaprasza na Koncert dla Mieszkańców - 110 lat Opery Leśnej. Sopockie Koncerty dla Mieszkańców to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon letni.

Relacja z imprezy

Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając kilkutysięcznej publiczności spotkanie z interesującymi artystami i popularnym repertuarem.

pop - koncerty w Trójmieście


Tegoroczną inspiracją dla twórców programu muzycznego wydarzenia jest historia 110 letniego sopockiego amfiteatru, która podczas wrześniowego koncertu zostanie opowiedziana za pośrednictwem muzyki, która wybrzmiewała na jego scenie Opery Leśnej od 1909 roku! Usłyszymy najbardziej znane arie operowe oraz największe przeboje festiwalowe w nowych aranżacjach.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, z gościnnym udziałem solistów - Aleksandry Kubas-Kruk i Marcina Bronikowskiego, przypomni arie z popularnych oper "Straszny dwór", "Halka" i "Hrabina" Stanisława Moniuszki, uwerturę do opery "Fidelio" Ludwiga van Beethovena, "Kuplety Torreadora" z opery "Carmen" Georges'a Bizeta oraz "Walc Musetty" z opery "Cyganeria" Pucciniego. Nie zabraknie również przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, które zdobywały serca publiczności podczas licznych sopockich festiwali piosenki. Uslyszymy m.in.: "Walc Embarras", "Eurydyki tańczące",  "O mnie się nie martw", "Po prostu jestem", "Ludzkie gadanie",  "Lubię wracać tam gdzie byłem", "C'est la vie - Paryż z pocztówki" "Szał niebieskich ciał".

Utwory, w nowych aranżacjach autorstwa Irka Wojtczaka, przypomną Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto!

Koncert poprowadzi Artur Orzech.

Gaba Kulka
Natalia Grosiak
Sławek Uniatowski
Aleksandra Kubas-Kruk - sopran
Marcin Bronikowski - baryton
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto w składzie:
Irek Wojtczak - saksofony
Tomasz Ziętek - trąbka
Piotr Mania - fortepian
Kamil Pater - gitara
Paweł Rutschka - bas
Paweł Osicki - perkusja
Miłosz Pękała - instr. perkusyjne

Koncert zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24, trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  5 - 12 zł
Bilety w cenie:
5 zł, 10 zł - Karta Sopocka
12 zł, 15 zł - normalny
do nabycia w:
- Kasie Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot, codziennie w godzinach 10.00-18.00
- Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu, codziennie w godzinach 12.00-20.00
- oraz w sprzedaży elektronicznej https://bart-bilety.interticket.pl/program/koncert-dla-mieszkancow-5271/19956

Opinie (3) 1 zablokowana

 • super podziękowania dla wykonawców

  Koncert pięknie przygotowany, wspaniali wokaliści i naprawdę warto było być!
  Wielka szkoda, że niektórzy ludzie nie doceniają.... rozmawiają w trakcie koncertu zamiast słuchać...
  Brak słow dla tych którzy wychodzą "tabunami" w trakcie ostatnich wykonań, a także jak prowadzący jeszcze mówi... wstyd ludzie, trzeba było w domu zostać zamiast przeszkadzać innym, żenujące, ech...

  • 3 0

 • Spoko koncert

  Szczegolnie za mniej niz 20zl, co niestety mialo tez negatywne konsekwencje w ludziach masowo wychodzacych kiedy tylko chca. Gaba Kulka nie pasowala wokalnie do pierwszych dwoch utworow, do Manamu szczegolnie... za to do trzeciego wpasowala sie wokalnie idealnie, aranzacje miala wszystkie super, Manamu rewelacja, z innym wokalem byloby marzenie. Kolo co spiewal Wodeckiego robil to lepiej od Wodeckiego, szkoda tylko ze mial slabe utwory. Pani wokalistka jazzowa spiewala ladnie ale superrrrr nudno. Muzyka powazna to nie wiem. Nie wierze ze ktos tego naprawde slucha, z wyjatkiem torreadora i monty pythona, dalo sie przezyc.

  • 0 0

 • Warto zaznaczyć, że koncert poprowadził Ariel Ludwiczak a nie Wojciech Rajski i poprawnie zatytułować zdjęcie, które przedstawia dyrygenta...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.