• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert dla Dzieci i Rodziców: Binokle pana Stanisława Moniuszki

W niedzielę 9 listopada 2014 r. zapraszamy dzieci i rodziców na kolejny koncert cyklu Pałacowe Koncerty dla Dzieci i Rodziców. Będzie to wyjątkowy koncert, poświęcony muzyce tylko jednego kompozytora - Stanisława Moniuszki, żyjącego w tym samym czasie, co Fryderyk Chopin. Binokle - to okulary, które nosił Pan Stanisław.

Widział przez nie wszystko, co najpiękniejsze w Polsce. Podobnie jak F. Chopin, w swoich kompozycjach muzyką opowiadał o Polsce, o polskich obyczajach i tradycjach, ale także pisał utwory pełne humoru i uśmiechu. Poza słynną arią o starym zegarze z opery "Straszny Dwór", usłyszycie m.in. dowcipną arię o fryzjerze, balladę "Dziad i Baba", pieśń o dziewczynie, która przędzie niteczkę ("Prząśniczka"), o kotku i psotnym chochliku. Aby jak najlepiej przenieść się w moniuszkowskie czasy, artyści wystąpią w staropolskich kontuszach. W koncercie wystąpią: Zofia Kotlicka - Wiesztordt - sopran, Wojciech Lewandowski - tenor, Emilia Grażyńska - fortepian oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego "Jantar" - choreograf Milena Jurczyk. Zespół zatańczy dwa najpiękniejsze polskie tańce narodowe - królewskiego poloneza i rycerskiego mazura. Spotkanie z muzyka Stanisława Moniuszki poprowadzi Pani Basia - Barbara Żurowska - Sutt.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Zapraszamy. Trzeba tylko wykupić bilet wstępu do muzeum. Pałacowe Koncerty dla Dzieci i Rodziców są dofinansowane przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie