• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Świąteczny "Idzie kolęda..."

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Świąteczny "Idzie kolęda"!

Program:
Rozpoczniemy od wybranych części z bajkowej suity "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego. Balet ten przenosi nas w magiczne czasy dzieciństwa, niosąc ze sobą baśniowy nastrój i wspaniałe wspomnienia z oczekiwania na Boże Narodzenie.

koncerty w Trójmieście


W drugiej części koncertu OBows Quartet, wraz z uznawaną wokalistką jazzową Alicją Serowik, przedstawią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach. Oprócz radosnych utworów świątecznych, zabrzmią również refleksyjne kolędy i ujmujące świąteczne ballady.

Wykonawcy:
Alicja Serowik:
Charyzmatyczna wokalistka jazzowa, związana z Podlasiem. Poszukująca w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi. Inspiruje się muzyką improwizowaną, sonorystyką i muzyką ludową, zwłaszcza kurpiowską.

OBows Quartet: Zespół składający się z utalentowanych artystek - oboistki Magdaleny Maniewskiej, skrzypaczki Alisy Kopac, altowiolistki Joanny Kravchenko oraz wiolonczelistki Weroniki Kulpy. Artystki te związane są z renomowanymi instytucjami muzycznymi w Gdańsku.

Zespół powstał z pasji do muzyki kameralnej, prezentując różnorodny repertuar od momentu swojego powstania w 2018 roku.

Dołączcie do naszej świątecznej uczty dźwięków i cieszcie się z nami magią świąt!

Przeczytaj także

Opinie