• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Koncert Niebieskie Trampki: Body & Mind | MaKo, Chrust

BODY & MIND | Trzecia edycja koncertu "Niebieskich Trampek" | MaKo, Chrust
Psychoedukacja, promocja aktywności, radości i zdrowia - oto kilka z postulatów wydarzenia organizowanego przez Fundację FOSA. Z okazji pierwszego dnia wiosny, 21.03. zapraszamy na koncert utalentowanych uczniów gdańskich szkół, artystów: MaKo i zespołu Chrust. Harmonogram obejmuje także warsztaty psychologiczne, rozmowy ze specjalistami w tematyce "Ciało i umysł" i wiele innych. Dołącz do nas - wstęp wolny!

Niebieskie Trampki to projekt Fundacji FOSA, który powstał w celu pomocy młodym osobom z trudnościami. W zespole znajdują się profesjonaliści: psycholodzy/psychoterapeuci i pedagodzy, animatorzy - "Jesteśmy, by wspierać młodych ludzi". Na co dzień dzieje się to w dwóch lokalizacjach, Centrum Handlowym Forum Gdańsk raz Galerii Metropolia - w klubach młodzież może znaleźć wsparcie uważnych dorosłych, mądrą rozrywkę, okazję poznania nowych ludzi, pomysł na aktywność.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


21 marca, od godz. 12:00 do 16:00, Niebieskie Trampki świętują pierwszy dzień wiosny zapraszając młodych na wydarzenie, którego ideą jest podpowiedź, jak można zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

Główną atrakcją dnia będą występy na żywo: rozpocznie je Chór XIX Liceum Ogólnokształcącego, potem usłyszymy MaKo CEO, 18-letniego artystę, który w 2023 roku wydał 8 singli, znalazły się one na trackliście albumu "Raport z wczesnych lat 20. XXI wieku"- dotychczas największego projektu artysty. Gdański zespół Chrust, o electro-folkowym niepowtarzalnym brzmieniu, nawiązującym do tradycyjnej muzyki słowiańskiej, doda magii wydarzeniu oraz waszym przeżyciom. Na scenie zobaczymy również młodych artystów projektu "Przedostatni Przystanek", który w teatralnej formie przedstawia problem społecznego kryzysu psychicznego wśród polskiej młodzieży.

Piotr Myszka, zawodnik olimpijskiej klasy windsurfingowej iQFOiL, dwukrotny Mistrz Świata 2010 i 2016 oraz 6 zawodnik Tokio 2020, zachęci z pewnością wszystkich do aktywności fizycznej. Przy stoisku Polskiego Związku Żeglarskiego będzie można spróbować (na specjalnej łodzi) treningu żeglarskiego nie wchodząc do wody.
Dr Agata Rudnik, psycholożka i wykładowczyni akademicka, przeprowadzi prelekcję o tematyce "Czy jelita (naprawdę) wiedzą lepiej?", Zuzanna Myszka, psycholog, terapeuta i diagnosta opowie w prelekcji specjalistycznej "Co mówią o nas nasze fale mózgowe", a Julia Kaffka i Marcin Waryszak, działacze - liderzy aktywności społecznych, autorzy wielu niezwykłych pomysłów opowiedzą o tym, "Jak technologia zmienia zasady gry w zdrowiu".

Zapewnimy Wam rozrywkę także w postaci warsztatów psychologicznych, warsztatów robienia biżuterii przy pomocy Fundacji LPP, fotobudki i wielu stoisk informacyjnych. Gościnnie wystąpi także Młodzieżowa Rada wraz z przedstawicielami Młodzieży z krajów Nadbałtyckich.
Harmonogram:
12:00-12:15 - Występ Chóru szkolnego XIX LO
12:15-12:30 - Uroczyste otwarcie
12:30-13:00 - Koncert MaKo CEO
13:00-13:20 - Pierwsza prelekcja specjalistyczna - dr Agata Rudnik UG, "Czy jelita (naprawdę) wiedzą lepiej?"
13:20-14:20 - Koncert CHRUST
14:20-14:30 - Fundacja FOSA pogadanka psychologiczna "Body & Mind"
14:30-14:40 - Piotr Myszka, pogadanka o sporcie - zaproszenie do stoiska Polskiego Związku Żeglarskiego
14:40-14:50 - Występ Chóru z piosenkami ze spektaklu "Przedostatni Przystanek"
14:50-15:10 - Druga prelekcja specjalistyczna - Zuzanna Myszka "Co mówią o nas nasze fale mózgowe?"
15:10-15:25 - Wystąpienie Młodzieżowej Rady Miasta, wraz z przedstawicielami Komisji Młode Miasta Związku Miast Bałtyckich
15:25- 15.45 - Trzeci prelekcja specjalistyczna - Julia Kaffka, Marcin Waryszak "Zagrajmy w komputer - Jak technologia zmienia zasady gry w zdrowiu?"
15:45-16:00 - Podsumowanie i zamknięcie Koncertu "Niebieskie Trampki: Body&Mind"

Równolegle między innymi:

 • Warsztaty psychologiczne "Świadomy rówieśnik" w Klubie Młodzieży w FORUM Gdańsk

 • Stoisko z warsztatami robienia własnej czekolady do picia oraz soli do kąpieli - Fundacja FOSA

 • Warsztaty robienia biżuterii z Fundacja LPP

 • Stoisko Młodzieżowej Rady Miasta

 • Stoisko Polskiego Związku Żeglarskiego

 • Stoiska informacyjne gdańskich szkół ponadpodstawowych

 • Stoisko z Grami Trefla

 • Fofobudka

 • Giga Trampek - podpisz go razem z nami!ORGANIZATOR
Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA
PARTNERZY
Miasto Gdańsk, FORUM Gdańsk, Fundacja LPP, FundacjaTrefl, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego

Opinie