stat

Koncert Crane Days Yellow seed

Crane Days to projekt Krzysztofa Wojsława o formule singer-songwriter, gatunkowo swobodnie oscylujący wokół stylistyki "contemporary folk". Planowane na początek 2022 roku wydawnictwo "Yellow seed" nawiązuje swym tytułem do "Dreamspell", kalendarza mającego swoje źródło w wierzeniach starożytnych Majów, według którego wiodąca energia obecnego roku prowadzi naszą kolektywną świadomość w stronę wzrostu, przyczyniając się do procesu manifestacji idei i marzeń w rzeczywistości.

Według twórców "Dreamspell" jednym z pryncypialnych założeń kalendarza jest zainspirowanie współczesnego świata, by zamiast myśleć "czas to pieniądz" otworzył się na postrzeganie zgodne z duchem słów "czas to sztuka". Do tej pory na łamach serwisu bandcamp opublikowanych zostało pięć albumów muzyka, będących odrębnymi, przesiąkniętymi surrealistyczną poezją historiami. Jednymi z głównych motywów, które przewijają się przez teksty - korzystając w tym miejscu z formuły tzw. telegraficznego skrótu - są ubrane w przeróżne eklektyczne formy natura oraz podróż, zarówno moment pozostawiania czegoś za sobą jak również chwila docierania do długo wyczekiwanego celu. Na "Yellow seed" muzyk odbija nieco od uprzednio zgłębianej, stosunkowo beztroskiej poetyki morskiego folku, by napisać muzyczny list do ludzkości z intencją uzdrowienia. Piosenki te mówią o wielu rzeczach, prawdopodobnie ważnych dla każdego mieszkańca naszej planety. Podczas kameralnego koncertu w "Teatrze w Oknie" songwriterowi towarzyszyć będzie dwójka zaprzyjaźnionych muzyków.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Głos, gitara, harmonijki - Krzysztof Wojsław
Skrzypce - Paulina Sidoruk
Akordeon - Michał Mantaj

www.cranedays.bandcamp.com
Kup bilet
lut 6

niedziela, godz. 18:00 - 19:30

Gdańsk,
bilety 50 zł
Kup bilet
kwi 6

środa, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 169 zł
przedsprzedaż 129 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.