• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Knedlove

KNEDLOVE to nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy (niekoniecznie w tej kolejności). Czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu czy bluesa, ale tak naprawdę po prostu grają siebie. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru, a ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić.

Zespół działa prężnie od 2021 roku i ma na koncie debiutancką płytę oraz występy na festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, min. Blues Maraton w Augustowie, Valašský špalíček w Czechach czy Planet Laugarvatn na Islandii.
 
Skład zespołu to: 
 
Eliza Sicińska 
wokal, gitara akustyczna, pianino; 
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. W roku 2018 otrzymała stypendium European Blues Union, dzięki któremu wzięła udział w warsztatach Little Stevens Blues School w Norwegii i miała okazję nagrywać w słynnym Juke Joint Studio w Notodden. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa płytowe (Hot Tamales w 2016, Ornery Broad w 2020 i Knedlive w 2022). Lubi książki i tańczenie na barze w Cafe Szafe. Nie lubi oliwek i włosów wpadających do ust, kiedy śpiewa.
 
Kacper Chmura
 - wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna;
Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Od 2017 gra i komponuje z zespołem Wielkolud. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl. Lubi oglądać zdjęcia gitar i jeść to, co gotuje Eliza. Nie lubi ryb i przegrywania w bierki.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Będzie niezwykle. Zapraszamy!

Opinie