• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kinoterapia: Strefa interesów | Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania filmowe: prelekcja - pokaz - dyskusja. Pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. Cho Do Kina Kino Ludzie Pasja!

cze 5

środa, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kinoterapia: STREFA INTERESÓW | DKF UG Miłość Blondynki
Polska, Wielka Brytania, USA, 2023, 105 min.

Prelekcja i dyskusja
: dr Marta Maciejewska (filmoznawczyni UG), dr Agata Rudnik (Centrum Wsparcia Psychologicznego UG) oraz studenci SKN Psychologii GUMED

(Zone of Interest)

Reżyseria: Jonathan Glazer
Występują: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth
Język oryginalny: angielski, polski, niemiecki
Gatunek: dramat

W 'Strefie interesów' brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 

'Strefa interesów' to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Film Jonathana Glazera, twórcy 'Under the Skin' oraz kultowych teledysków Massive Attack i Radiohead, jest polską koprodukcją, za którą po stronie polskiej odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka 'Idy' i 'Zimnej wojny'. 'Strefa interesów' to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady, nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz nominowana do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu. Za muzykę odpowiada Mica Levi, a autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal ('Zimna wojna', 'Ida'. To głęboko wstrząsające, otwierające oczy dzieło, które wychodzi poza ramy filmu i przejdzie do historii kina.

https://gutekfilm.pl/strefa-interesow-glazer

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, pracowników UG, uczniów szkół średnich, słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Metropolitalnej Karty dla Kultury

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu bez podawania przyczyny.

Opinie