• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Kinoterapia: Pieśni Ziemi | Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania filmowe: prelekcja - pokaz - dyskusja. Pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. Cho Do Kina Kino Ludzie Pasja!

kwi 17

środa, godz. 19:00

Sopot,
bilety 14 zł
maj 23

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Prelekcja i dyskusja: dr Agata Rudnik (Centrum Wsparcia Psychologicznego UG)

reż.: Margreth Olin, Norwegia, 2023, 90 min.
Tytuł oryginalny: Songs of Earth / Fedrelandet
Napisy: polskie i angielskie

Film otwarcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2023

Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film, poprzez oszałamiające obrazy i wibrujące dźwięki, odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

'Od lat marzyłam by zrobić taki film. Zastanawiałam się jak najlepiej sportretować głęboką więź człowieka z przyrodą i wróciłam do domu, by odwiedzić mojego ojca' wyznała autorka dokumentu, Margreth Olin. 'Mój ojciec ma teraz 86 lat i być może jego pokolenie jest ostatnim, które posiada głęboką wiedzę o tym, jak dbać o naturę.'

Margreth Olin zrealizowała dotychczas kilkanaście filmów, które zyskały uznanie publiczności i krytyków, brały udział w licznych festiwalach na całym świecie i zdobyły wiele norweskich i międzynarodowych nagród. Jej poprzedni film, zrealizowany we współpracy z Katją Hogset i Espenem Wallinem 'Autoportret', został także nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym, m.in. nagrodą publiczności.  

W swoich filmach Olin podejmuje ważne tematy, nawiązując bliską relację z bohaterami. Jest laureatką 26 nagród za swoje zaangażowanie w sprawy związane z prawami człowieka. Jej nowy pełnometrażowy film dokumentalny Pieśni Ziemi (2023) został wyprodukowany przez BBC i SWR we współpracy z ARTE, a producentami wykonawczymi są Wim Wenders i Liv Ullmann.

Dystrybucja: Krakowski Festiwal Filmowy

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15 zł
 • Bilet ulgowy
  1 zł
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, pracowników UG, uczniów szkół średnich, słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Metropolitalnej Karty dla Kultury

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu bez podawania przyczyny.

Opinie

 • projekcje filmowe , przegląd
  kwi 17
  środa, g. 19:30
  Gdańsk, KinoPort
  Kino Mieszkańca