• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kinoranek na UG - film i warsztaty dla dzieci

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Kinoranek czyli Dziecięcy Klub Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim. Kto z nas pamięta niedziele spędzone z Telerankiem? To był najbardziej wyczekiwany punkt tygodnia w dziecięcym świecie. Akademickie Centrum Kultury zaprasza najmłodsze dzieci na niedziele z Kinorankiem - Dziecięcym Klubem Filmowy na Uniwersytecie Gdańskim.

kwi 26

piątek, godz. 18:00 - 21:00

Gdańsk, Wilka-Krzyżanowskiego 8,...
bilety 70 zł
ulgowy 50 zł
maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Poranki rozpoczną się seansem filmu premierowego "Wielka wyprawa Oscara" połączonym z minikonkusowami. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych przekąsek umilających dzieciom kinowy poranek.

Po seansie zapraszamy dzieci zaciekawione światem filmowym na warsztaty z animacji filmowej prowadzone przez filmoznawczynię i edukatorkę Anna Balkiewicz.

Co: Film "WIELKA WYPRAWA OSCARA"
Dla kogo: dzieci 6+ i ich rodzice
Gdzie: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55
Godzina:22 kwietnia 2018, 11:00-12:20
Bilety: 10 zł/osoba (rodzicom w ten dzień również przysługuje bilet ulgowy, aby każdy mógł się poczuć jak dziecko:)) do zakupienia 30 minut przed seansem
"WIELKA WYPRAWA OSCARA"
Tytuł oryginalny: Oskars Amerika
Reżyseria: Torfinn Iversen
Produkcja: Norwegia, Szwecja 2017
Wersja: Dubbing
Czas trwania: 79 min

Oskar ma wielkie marzenie - spędzić wakacje z mamą na amerykańskiej prerii. Jednak zamiast tego na całe lato zostaje wysłany na wieś do swego zgryźliwego i kłótliwego dziadka. W tym czasie jego mama ma znaleźć pracę w Ameryce.Dziadek Oskara jest dziwakiem, który rozmawia głównie ze swoim kucykiem. Jednak pomimo różnicy wieku Oskar zaprzyjaźnia się z dziadkiem.Czas mija a mama Oskara nie wraca. Dziadek i Oskar obmyślają szalony plan - postanawiają przepłynąć przez ocean Atlantycki łodzią i w Ameryce odnaleźć mamę Oskara.

Co: WARSZTATY Z ANIMACJI POKLATKOWEJ
Dla kogo: dzieci w wieku 7-11 lat
Gdzie: sala 4.60, Wydział Filologiczny UG, Wita Stwosza 55
Kiedy: 22 kwietnia 2018, godz. 12:30-14:00
Bilety: 10 zł
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe na adres pr-ack@ug.edu.pl lub pod telefonem 058 523 24 50. W treści maila proszę podać imię i nazwisko dziecka, a także wiek.

Ograniczona ilość miejsc!

Podczas warsztatów z animacji filmowej dzieci dowiedzą się, jak animuje się nieruchome przedmioty, na przykładzie ulubionych bajek poznają techniki animowania, zarówno te analogowe, jak i nowoczesne, które wykorzystują cyfrową technikę komputerową. Porozmawiamy również o najważniejszych postaciach polskich bajek, takich jak Reksio, Bolek i Lolek czy Miś Uszatek. Po części wprowadzającej dzieci nauczą się tworzyć proste animacje poklatkowe, przy użyciu sprzętów, które są w każdym domu. Efektem warsztatów będzie grupowo stworzona animacja poklatkowa, którą zaprezentujemy rodzicom na dużym ekranie.

Prowadząca warsztaty:
Anna Balkiewicz: filmoznawczyni, animatorka kultury, edukatorka. Filmem zainteresowała się kiedy mama po raz pierwszy zaprowadziła ją do lokalnego kina na cykl filmowy "Dziecięce Oscary". Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w elbląskim Kinie Światowid, Braniewskim Domu Kultury. Na co dzień współpracuje z Akademickim Centrum Kultury, Dyskusyjnym Klubem Filmowym UG Miłość Blondynki, a także koordynuje projekt Akademia Polskiego Filmu w Gdańsku.

kontakt : pr-ack@ug.edu.pl / 058 523 24 50
Regulamin: www.ack.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2018/04/Regulamin-Kinoranki-na-UG.pdf

Opinie