• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Kino rosyjskie: W tamtym kraju

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Ten kraj to północna wieś Wierkoła, rosyjska głubinka z niezmiennym od stu lat bytem. Tylko elektryczność, radio i telewizja wskazują na współczesność. A ręce, jak i wcześniej, karmią zwierzęta, czerpią "żurawiem" wodę ze studni, płuczą pranie w przeręblu, latem przygotowują zapasy, budują. Kobiety kończą szkołę, zostają dojarkami, wychodzą za mąż, rodzą dzieci.

kwi 25-28

czwartek - niedziela, godz. 15:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Wszyscy są tu na widoku, wszyscy się znają i każdy wie, kto czego jest wart. Praca trwa przez całe życie. Na myślenie o Bogu i duszy nie ma czasu, klasztor jest na drugim brzegu rzeki. Tylko czasami ktoś, porażony pięknem, zatrzyma się i zamilknie. Tu rodzą się i umierają ludzie, nienawiści przeciwstawia się miłość, okrucieństwu — dobroć. Bezinteresowność daje siłę do pracy i wygrywa z podłością.

Nagrody: 1998 - Nagroda Państwowa Federacji Rosyjskiej; Nagroda Pokoju na MFF w Berlinie; Grand prix MFF "Rencontre" oraz Nagroda Paryskiego Ratusza na dystrybucję filmu we Francji; Grand prix MFF Narodów Słowiańskich i Prawosławnych "Złoty Witeź"; Grand prix jury i publiczności MFF w Creteil (Francja); Nagroda specjalna jury na MFF w Turynie (Włochy); Grand prix MFF w Freistadt (Austria); Nagroda Główna KFF "Nowe kino Rosji" w Czelabińsku; 1999 - Grand prix MFF w Mińsku; Nagroda im. Wasilija Szukszyna na I Festiwalu Filmowym im. Wasilija Szukszyna; Grand prix MFF w Tromsø oraz Nagroda Norweskiego Instytutu Filmowego na dystrybucję filmu w Norwegii.

W TAMTYM KRAJU (В ТОЙ СТРАНЕ)
rok produkcji: 1997
gatunek: dramat
reżyseria: Lidia Bobrowa
obsada: Dmitrij Kłopow, Władimir Borczaninow, Anna Owsiannikowa
czas trwania: 85 min.

Film z polskimi napisami

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe
  kwi 19
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Scena Muzyczna Gdańsk
  Klub Filmowy Kosmos