• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino Północy: Pokaz filmu Opadające liście i spotkanie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na kolejne wydarzenie związane z Kinem Północy. 7 marca o godzinie 18:00 zapraszamy na pokaz filmu "Opadające liście" i spotkanie po seansie. 

3 - 26 kwietnia 2024, godz. 12:00

bilety 12 zł
maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie kina lub online: https://biletyna.pl/event/view/id/403283

"Opadające liście"
reżyseria: Aki Kaurismäki
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Aki Kaurismäki

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym. Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę. 

Gość specjalny: Laura Santoo - 
Wykładowca języka fińskiego na Wydziale filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, w Polsce mieszka od 2017r.
Uwielbia polską kuchnię (szczególnie pierogi) i przypadkowość, jakiej nie można spotkać w Finlandii. W Polsce tęskni za białymi nocami i za tym, że ludzie nie stoją w miejscu na ruchomych schodach. Każda podróż do Finlandii to dla niej szansa na zanurzenie się w świat Kaurismäkiego, gdy w pubie dworcowym czeka na pociąg przesiadkowy.

---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie

 • projekcje filmowe
  kwi 21
  niedziela, g. 13:00
  Gdańsk, Helios Metropolia
  Anatomia Upadku