• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Letnie w Orłowie 2019 (1 opinia)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Wraz z początkiem lipca po raz dziewiąty na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni startuje Kino Letnie w Orłowie czyli cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. W magicznym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy poniedziałek oraz wtorek, od 1 lipca do 12 sierpnia. Łącznie zaprezentowanych zostanie 13 filmów.

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe. Przez cały sezon odbędzie się trzynaście pokazów kina plenerowego na Scenie Letniej.

Na otwarcie cyklu zaprezentowany zostanie "Green Book", amerykański film drogi w reżyserii Petera Farrelliego, nagrodzony w tym roku trzema Oskarami oraz trzema Złotymi Globami, w tym za najlepszy film i najlepszy scenariusz.

Kino Letnie w Orłowie, to spotkania z kinem ze wszystkich stron świata: rosyjskie "Lato" Kiriłła Sieriebriennikowa o gwiazdzie undergroundowej sceny muzycznej lat 80. w ZSRR, będący mieszanką humoru i melancholii brazylijski "Loveling" w reż. Gustavo Pizzi oraz utrzymany w klimacie wibrującego rock-n-rollem Buenos Aires, lat 70. argentyński kryminał "Anioł" Luisa Ortegi a także czarna komedia kryminalna "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto" włoskiego reżysera Antonio Padovana z Giuseppe Battistonem znanym z pokazywanego w ubiegłym roku w Orłowie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

W programie znalazły się również amerykańskie ambitne produkcje utrzymane w duchu kina niezależnego, tj. "I tak cię kocham" w reżyserii Michaela Showaltera, komedia która otrzymała m.in. nagrodę publiczności na festiwalu w Locarno i była nominowana w tym roku do Oscara z najlepszy scenariusz oryginalny oraz "Bestie z południowych krain" reż. Benh Zeitlin, laureat czterech nagród na festiwalu w Cannes oraz dwóch na festiwalu Sundance.

Kino Letnie w Orłowie to również ambitne thrillery, w tym porównywany do "Taksówkarza" XXI wieku mroczny dramat "Nigdy cię tu nie było" szkockiej reżyserki Lynn Ramsey z Joaquinem Phoenixem w roli byłego agenta sił specjalnych, ratującego porwane dzieci. Drugą równie mroczną i wciskającą w fotel opowieścią będzie "Zabicie Świętego Jelenia" z Colinem Farrellem, Nicole Kidman i Alicią Silverstone w rolach głównych a w reżyserii Jorgosa Lantimosa, autora oskarowego "Faworyty".

Nie zabraknie również kina mistrzów, w tym nagrodzonego na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes filmu "Dogman" autora głośnej "Gomorry" Mateo Garrone oraz ostatniego filmu mistrza europejskiego kina Michaela Haneke "Happy End".

Tegoroczny sezon filmowy w Orłowie zamknie zaś ekranizacja światowego bestsellera Romaina Puértolasa "Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie" o młodym fakirze, który przybywa do Paryża marząc, by zwiedzić IKEĘ. W skutek zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż po Europie.

PEŁEN PROGRAM POKAZÓW:

1.07 (pn)    Green Book
2.07 (wt)    Nigdy cię tu nie było
8.07 (pn)    Dogman
9.07 (wt)    Loveling    
15.07 (pn)    I tak cię kocham
16.07 (wt)    Lato    
22.07 (pn)    Happy End
23.07 (wt)    Ostatnie prosecco hrabiego Ancilotto
29.07 (pn)    Anioł
30.07 (wt)    Mój piękny syn
05.08 (pn)    Bestie z południowych krain
06.08 (wt)    Zabicie Świętego Jelenia
12.08 (pn)    Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Kiedyś było lepiej można było wejść w trakcie siąść byle gdzie teraz jak czytam i miejsca z numerem i bilet droższy

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.