• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino Kobiet - Bilet na Księżyc

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych została zmieniona propozycja filmowa na najbliższy listopadowy seans Kina Kobiet. Zamiast filmu "Don Jon" pokażemy "Bilet na Księżyc". Jest to doskonała polska komedia o wrażliwym chłopaku, któremu przyszło żyć w mało romantycznych czasach. Serdecznie polecamy ten film Waszej uwadze, Drogie Panie! Za wszelkie kłopoty, które wynikły w związku ze zmianą filmu, bardzo serdecznie przepraszamy.


Kino Kobiet to chwila wytchnienia w środku tygodnia, spędzona w doskonałym towarzystwie mamy, siostry lub przyjaciółki.

Organizowane przez nas spotkania cieszyły się i cieszą nadal ogromną popularnością. Przygotowujemy je z dużym rozmachem, uważnie dobieramy partnerów i sponsorów, staramy się o smaczny poczęstunek oraz dbamy o sympatyczną i lekką atmosferę, o czym przekonały się już nasze stałe bywalczynie.

Uwaga!

Już od 1 listopada w sprzedaży dostępne są bilety na Kino Kobiet.

Tym razem chcemy nagrodzić Panie, które jako pierwsze kupią bilety. Do pierwszych 50 biletów zakupionych na Kino Kobiet w prezencie dodamy film z kolekcji Woody'ego Allena!

Bilet na Księżyc
Reżyseria
Jacek Bromski

Scenariusz
Jacek Bromski


Obsada
Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz, Krzysztof Stroiński, Bożena Adamek, Anna Przybylska, Kaja Walden, Zbigniew Paterak, Tomasz Dedek, Piotr Siwkiewicz, Piotr Dąbrowski, Ryszard Doliński, Andrzej Beja-Zaborski, Barbara Dziekan, Wojciech Kalarus

Opis filmu
Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych została zmieniona propozycja filmowa na najbliższy listopadowy seans Kina Kobiet. Zamiast filmu "Don Jon" pokażemy "Bilet na księżyc". Jest to doskonała polska komedia o wrażliwym chłopaku, któremu przyszło żyć w mało romantycznych czasach. Serdecznie polecamy ten film Waszej uwadze, Drogie Panie! Za wszelkie kłopoty, które wynikły w związku ze zmianą filmu, bardzo serdecznie przepraszamy.

Najnowsza komedia Jacka Bromskiego, twórcy kinowych przebojów "U Pana Boga za piecem" i "U Pana Boga w ogródku", to pełna ciepła i humoru opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, tranzystory pulsowały rock'n'rollem, a szczytem marzeń każdego krajowego fana motoryzacji był Fiat 125p. Filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki "dzieci kwiatów", hipisów i bigbitu, uwodzi doborową obsadą, rozmachem scenograficznym oraz ścieżką dźwiękową, na której znalazło się ponad 40 przebojów takich wykonawców, jak The Animals, The Box Tops, The Turtles, The Fox, Mira Kubasińska i Breakout, Skaldowie, Alibababki, ABC i Halina Frąckowiak.

Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w... Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek - niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali - chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

"Bilet na Księżyc" pokazuje Polskę przełomu lat 60. i 70. w sposób, jakiego jeszcze na ekranach nie było. Jacek Bromski, który w komediach "U Pana Boga za piecem" i "U Pana Boga w ogródku" dowiódł swego talentu w humorystycznym portretowaniu niuansów naszej rzeczywistości, z rzadkim w polskim kinie rozmachem scenograficznym przywołuje świat studenckich potańcówek, autobusów "ogórków", saturatorów, dancingów w modnych nocnych lokalach i wakacyjnych kurortów pełnych bananowej młodzieży. Równocześnie z przymrużeniem oka pokazuje absurdy rzeczywistości PRL. Wszystko to barwnie sfotografowane przez Michała Englerta, jednego z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia (nagroda festiwalu Sundance za "Nieulotne") i okraszone potężną dawką kilkudziesięciu przebojów z końca lat 60. Podczas ostatniej edycji festiwalu filmowego w Gdyni "Bilet na Księżyc" znalazł się na drugim miejscu plebiscytu na najdłużej oklaskiwany obraz, a Jacek Bromski został uhonorowany Nagrodą za Najlepszy Scenariusz.

W obsadzie filmu: Anna Przybylska, która zaskakuje w odważnej roli pięknej striptizerki, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł Mateusz Kościukiewicz oraz utalentowany reprezentant młodego pokolenia aktorów Filip Pławiak. Wspiera ich doborowa ekipa doświadczonych kolegów, między innymi Łukasz Simlat, Andrzej Grabowski, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Andrzej Chyra oraz rzesza młodych debiutantów.

Przypominamy, że seans Kina Kobiet jest pokazem specjalnym, na którym nie są realizowane: Zaproszenia, Kupony Specjalne oraz Vouchery.

Opinie