• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino Dostępne w Kinoporcie | Śubuk

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

26 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na film Śubuk w reżyserii Jacka Lusińskiego. Seans w ramach cyklu Kino Dostępne odbędzie się z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących (wstęp wolny).

cze 29

sobota, godz. 13:45

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 10

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90 - 36,90 zł
 
Śubuk to najnowsze dzieło producentów Carte Blanche, Ostatniej Rodziny i nominowanego do Oscara hitu Boże Ciało, który w kinach zobaczyło łącznie prawie 1,6 miliona widzów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki chłopca w spektrum autyzmu, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Śubuk to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów Twarz Małgorzaty Szumowskieji Magnezja Maćka Bochniaka. Wspierają ją nagradzany na całym świecie za rolę w filmie Ostatnia Rodzina Andrzej Seweryn, kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł Aleksandra Konieczna (Ostatnia Rodzina, Boże Ciało), odkrycie głośnego serialu HBO, Ślepnąc od świateł Marta Malikowska, gwiazdor serialu Chyłka Filip Pławiak, a także pojawiający się po raz pierwszy na ekranie Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski. Reżyserem Śubuka jest Jacek Lusiński, twórca poruszającego obrazu Carte Blanche. Wspólnie z Szymonem Augustyniakiem jest on również autorem scenariusza, który wygrał prestiżowy konkurs Script Pro w 2019 rok, a na 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę w tej kategorii.
 
ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych sfinansowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska.

Opinie