• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Kiev Office + Alice, Joanna Gostkowska

Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej jak i mitologii kaszubskiej. Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą między innymi: Opener, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.

Relacja z imprezy

Ósmy album formacji, o tytule "Gjinjenjé" (z j. kaszubskiego zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców ludności kaszubskiej z okolic Jeziora Łebsko i Jeziora Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich. Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas (Raz Dwa Trzy), Kurkiewicz, Konstanty Kostka (m.in. Klawo), Paweł Przyborowski i Maja Domachowska (Kwiaty), Joanna Kucharska (Lonker See) czy Mateusz Bartoszek (Żurawie).

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Skład:
Michał Miegoń Wokal, gitara basowa, gitara
Maciej Bandur Głos, instrumenty tradycyjne
Marcin Lewandowski Gitara basowa, gitara, perkusjonalia
Krzysztof Wroński Perkusja
Gościnnie na koncercie premierowym:
Mateusz Bartoszek (Żurawie) Gitara basowa, gitara
Konstanty Kostka (Klawo) Instrumenty Klawiszowe
Paweł Przyborowski (Byty, Glątwa, Kwiaty) Gitara
Maja Domachowska (Kwiaty) Głos
Joanna Kucharska (Lonker See, Black Mynah) Wokal, Gitara Basowa

Z Kiev Office wystąpią także:
Joanna Gostkowska
Joanna Gostkowska w swojej muzyce inspiruje się muzyką tradycyjną Świata, tańcem i śpiewem. Przez ostatnią dekadę jej zainteresowania skupiają się głównie wokół polskiej muzyki tradycyjnej. Polskiego śpiewu, muzyki i tańca uczyła się na warsztatach u znanych polskich instruktorów a także w bezpośrednim przekazie podczas wyjazdów w teren i badań etnograficznych. Z racji swoich korzeni, tożsamości i tradycji, w której się wychowała skupia się także na badaniu i próbie rekonstrukcji kaszubskiej muzyki tradycyjnej- podczas wyjazdów terenowych poszukuje kaszubskich muzykantów, śpiewaczek a także opiera się m.in. na nagraniach archiwalnych. Absolwentka Etnologii na Uniwersytecie Gdańskim. Współtwórczyni i wiceprezes Stowarzyszenia Trójwiejska z Gdańska, popularyzującego i badającego polską kulturę tradycyjną. Animatorka kultury, inicjatorka wielu wydarzeń związanych z kulturą Kaszub oraz wszechstronna solistka.

Alice
Alice & Prisoners of Expectations to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją,wobec której warto nie stawiać oczekiwań.

Rozkład Jazdy:
Godz. 18:30 - otwarcie bramek
Godz: 19:00 - Joanna Gostkowska
Godz: 19:45 - Alice
Godz: 20:45 - Kiev Office

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety:
35 PLN (do nabycia przy wejściu w dniu koncertu)

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.