• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Keep swinging Christmas: Trójmiejska Kapela Swingowa

Zapraszamy wraz z Piotrem Jankowskim i Trójmiejską Kapelą Swingową, na wyjątkowy wieczór KEEP SWINGING CHRTISTMAS, w klimacie muzyki swingowej - muzyki przełomu lat 30-40. / muzyki popowej lat 30 - 40 oraz swingowych aranżacji znanych i lubianych piosenek świątecznych. 


Trójmiejska Kapela Swingowa

Kwartet instrumentalno - wokalny w składzie:
Maciej Flont p. voc.ts.
Antoni Śliwa fl.ts.voc.
Aleksander Tryba kontrabass.
Piotr Jankowski dr. (lider)

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Zespól powstał w 2020 i wykonuje głównie muzykę jazzową lat 1930-40, która w tym czasie była najpopularniejszym gatunkiem muzyki. Funkcjonowała przede wszystkim jako muzyka taneczna, a do jej najpopularniejszych wykonawców należeli min: Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington czy Glen Miller. Wielcy wokaliści tego gatunku jazz to : Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy Luis Armstrong.

I to właśnie najbardziej popularne utwory wykonywane przez tych to właśnie wokalistów będzie można usłyszeć podczas koncertu. Można powiedzieć że muzycy zespołu należą do trzech generacji polskiego-trójmiejskiego jazzu. Maciej Flont i Antoni Śliwa to weterani trójmiejskiej sceny jazzowej. Do najbardziej rozpoznawalnych formacji  jakie współtworzyli to Rama 111 i Baszta .

Piotr Jankowski
należy do czołowych polskich perkusistów. Współtworzył wiele różnych projektów muzycznych i współpracował w najwybitniejszymi postaciami światowego i polskiego jazzu. Współpracował tez z wieloma wybitnymi polskimi wokalistami. Poza tym jest też liderem i założycielem takich projektów muzycznych jak: ASAF ( z Maciej Sikała), Radunia River Jazz Band czy Piotr Jankowski & Tribute to Dexter Gordon.

Najmłodszym członkiem zespołu jest Aleksander Tryba, który właśnie ukończył Szkołę Muzyczną II st. W Gdańsku i współpracuje kilkoma trójmiejskimi projektami muzycznymi. Jest również studentem Politechniki Gdańskiej.

Wszyscy muzycy stanowią też część sekstetu Radunia River Jazz Band.

Mile widziane stroje z lat 30-40!
Razem z Piotrem Jankowskim i T.K.S. zapraszamy w muzyczną podróż w czasie do lat Ery Swingu.!

Partnerzy:
Trojmiasto.pl 
esopot.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50 zł
 • Przedsprzedaż
  40 zł
Bilety: 40 zł przedsprzedaż, w dniu koncertu 50 zł
online: https://stage24.pl/events/trojmiejska-kapela-swingowa-teatr-boto-1865 

Opinie