stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Katolicy na ulicy (16 opinii)

wrz 12

sobota, godz. 12:00 - 22:00

Wstęp wolny
Jak każdego roku, koncert z cyklu "Katolicy na ulicy" zagości w Gdańsku na ul. Długi Targ przy Zielonej Bramie. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus Żyje".

Pierwsza taka akcja uliczna odbyła się w roku 1999 w związku z przygotowaniami do wizyty Ojca Świętego na Wybrzeżu. Od tamtego czasu stała się pewnego rodzaju tradycją - co roku w okresie letnim starano się ją przeprowadzać w różnych miejscowościach województwa gdańskiego. Z czasem wydarzenie stało się charakterystycznym rodzinnym festynem, organizowanym na Długim Targu w Uroczystość Bożego Ciała.

Każdego kolejnego roku w festynie uczestniczy od kilkuset do kilku tysięcy osób. Młodzi chrześcijanie głoszą Ewangelię przez taniec, muzykę, modlitwę, śpiew i radość.

Tegoroczna impreza odbędzie się 3 czerwca 2010 w Gdańsku na Długim Targu przy Zielonej Bramie. Początek o godz. 17:00. Tematem spotkania jest RADOŚĆ.

W latach ubiegłych podczas koncertów z cyklu "Katolicy na ulicy" występowali miedzy innymi: Arka Noego, Mieczysław Szcześniak, New Life M., Armia, 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Sal Solo, Piotr Rubik i inne. Spotkaniu na Długim Targu towarzyszyły konkursy biblijne, plastyczne, muzyczne i literackie dla dzieci i młodzieży.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia "Katolicy na ulicy" mieszkańcy trójmiasta zaproszeni są do przeżywania radości chrześcijańskiej. Radości, która jest owocem obecności Ducha Świętego.
To niepowtarzalna szansa, by zatańczyć na Długim Targu.

W programie również: taniec, śpiew, świadectwa, modlitwa za miasto. Wystąpi Grace Gospel Choir, I.N.D oraz Diakonia Muzyczna Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus Żyje".

Program

17.00 Początek przy Zielonej Bramie TANECZNY BLOK RADOŚCI
18.30 Koncert Grace Gospel Choir
19.30 Koncert I.N.D akustycznie

Przyjdź i zatańcz z nami !

Sponsorem są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe
Patronat honorowy:

Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Patronat medialny:

Gość Niedzielny
Radio Plus
Trojmiasto.pl

Opinie (16) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.