stat
Impreza już się odbyła

Karnawał Latawców

  • niedziela, 29 maja 2016, godz. 12:00
  • Lokalizacja
    Wyspa Sobieszewska
  • Bilety
    wstęp wolny

Do aktywnego udziału w wydarzeniu zapraszamy każdego chętnego - małego i dużego. Zachęcamy prawdziwych hobbystów i amatorów swobodnego puszczania latawców, pragnących podziwiać na żywo surrealistyczny obraz "fruwających ryb", piękno lokalnej przyrody, wziąć udział w quizie familijnym, konkursie na poetyckie psoty-wierszoloty, smakować puszystą watę cukrową czy bawić się przy gorących rytmach! Tego dnia, tuż pod nieboskłonem, rozstrzygnie się konkurs dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej i jej okolic na najefektowniejszy latawiec przypominający rybę.

Relacja z imprezy


Adepci sztuki konstruktorskiej przygotowywali się do karnawału, tworząc unikatowe, konkursowe dzieła podczas warsztatów "Tworzymy latawce" w "Wyspie Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu. Uczyli się oni pod okiem profesjonalnych instruktorów z Fundacji Strefa Mocy, z niecierpliwością czekając na moment, aż ich własnoręcznie stworzone maszyny latające wzniosą się wysoko nad sobieszewską plażą...

Gdańszczan, turystów i innych marzycieli podniebnych lotów, spragnionych wiatru, muzyki i atmosfery dobrej zabawy, zapraszamy na Wyspę Sobieszewską - miejsce kreatywnego relaksu. Niech moc wiatru będzie z nami!
Z "Wyspą Skarbów" GAK sezon nad morzem rozpoczniesz fruwająco!

PROGRAM

QUIZ FAMILIJNY
POKAZ LATAWCÓW Z LĄDUJĄCYMI ŁAKOCIAMI! / Fundacja Strefa Mocy i BB Kite Buggy (fundacjastrefamocy.pl; facebook.com/BBKiteBuggy)
POKAZ EDUKACYJNY WOPR - Gdańsk: prezentacja udzielania pierwszej pomocy obsługa koła ratunkowego, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z relaksu nad wodą (www.gdanskiewopr.pl)
ODPŁYŃ Z WIERSZOLOTEM - konkurs na wiersz nawiązujący swoją tematyką, charakterem do atmosfery nadmorskiej zabawy podczas karnawału!
Oficjalne rozstrzygnięcie II KONKURSU "Fruwające ryby" na najciekawsze, własnoręcznie przygotowane prace konstruktorskie unoszące się nad sobieszewską plażą. Konkurs dedykowany jest mieszkańcom Wyspy Sobieszewskiej i jej okolic, których pragniemy zachęcić do zabawy z kolorami, formą i wyobraźnią... Najlepszych konstruktorów jury nagrodzi według największej liczby punktów.
Do zdobycia:
• I nagroda - 1000 zł - Fundator: Fundacja "Wspólnota Gdańska"
• II nagroda - 800 zł - Fundator: Grupa LOTOS
• III nagroda - 500 zł - Fundator: Grupa LOTOS

Dostarczenie kart zgłoszeń - najpóźniej do 23 maja 2016 r. (poniedziałek), do godz. 20.00 na adres wyspaskarbow@gak.gda.pl lub osobiście do naszej siedziby: "Wyspa Skarbów" GAK, ul. Turystyczna 3, Wyspa Sobieszewska.

Smakowanie puszystej WATY CUKROWEJ (za free)!
Zabawa przy słonecznej MUZYCE
STOISKA ORGANIZACJI działających na Wyspie Sobieszewskiej

Wstęp wolny

DODATKOWE ATRAKCJE:

OCALIĆ PRZED ZADEPTANIEM - Kącik gier i zabaw
Prowadzenie: Jowita Kurach i Lucyna Pilacka, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING

Gniazduje bezpośrednio na piasku, w małym dołku. Jaja oraz pisklęta mają ubarwienie maskujące - są prawie niedostrzegalne. W obliczu zagrożenia ze strony drapieżników ma bardzo ciekawą strategię obrony lęgu. Odwraca uwagę intruza poprzez symulowanie zranienia - ciągnie skrzydło po piasku, jakby było złamane...

Jeśli chcesz dowiedzieć się kim jest bohaterka opowieści, zapraszamy do wspólnej zabawy na stoisku "Ocalić przed zadeptaniem". Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING opowie o dzikiej przyrodzie i skarbach rezerwatu "Mewia Łacha". Pokażemy co jest "ptasim rarytasem" i przybliżymy ptaki gniazdujące na plażach.
http://www.kuling.org.pl/index.html

BRZEG MORSKI I JEGO MIESZKAŃCY
Prowadzenie Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia terenowe o polskich wybrzeżach, warunkach życia na nich panujących i zasiedlający je zwierzętach. Doświadczenia, dyskusje, obserwacje i gra dydaktyczna.

DZIAŁAJĄCE NA WYSPIE SOBIESZEWSKIEJ ORGANIZACJE ZAPRASZAJĄ NA PREZENTACJE.
Przy specjalnych stanowiskach dowiecie się więcej na temat działalności m.in. Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.


Dołącz do wydarzenia:
www.facebook.com/events/220688604966747
Więcej informacji:
www.wyspaskarbow.gak.gda.pl" target="_blank" rel="nofollow">www.wyspaskarbow.gak.gda.pl
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania ze strony:
http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/imprezy/view/883/date/2016-05-29

Miejsce: Wyspa Sobieszewska, plaża (wejście nr 16)
Organizator: "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury, ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo, tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl, www.wyspaskarbow.gak.gda.pl" target="_blank" rel="nofollow">www.wyspaskarbow.gak.gda.pl
Partnerzy: Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu / Fundacja Strefa Mocy
Nagrody sponsorują: Fundacja Wspólnota Gdańska / Grupa LOTOS

Catering oraz nagrody dodatkowe sponsorują:
- Lokalna Organizacja Turystyczna "Wyspa Sobieszewska"
https://www.facebook.com/LOTSobieszewo/
- Hotel Orle
http://www.orle.com.pl/
- artystka z Wyspy - Danuta Jarzyńska
http://www.napogodnej.com/galeria-ceramika/galeria-ceramika.html

Wydarzenie realizowane jest w ramach zainicjowanego przez Grupę Lotos programu "Chronimy przyrodę na Wyspie Sobieszewskiej".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.