• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kaguramusō | koncert

Koncert Kaguramusō prezentowany będzie w ramach 3. edycji InlanDimensions International Arts Festival 2022.

Kaguramusō to zespół łączący piękne dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów z agresywnym i ciężkim brzemieniem heavy metalu. Bogata muzyka łącząca dwa zderzające się ze sobą światy, Japonię i Zachód, przykuła uwagę wielu krajów Eurazji oraz Ameryki. Jest to zderzenie wywołane połączeniem stojących naprzeciw siebie rzeczy, "spokoju i hałasu", "światła i cienia", tworzone z użyciem dźwięku i obrazu. Kagura jest tańcem wykonywanym na cześć bóstwa. Kiedy fani i słuchacze stają się "bóstwami", ci, którzy tańczą dla nich stają się "Kagurą". Jest to jedyne i niepowtarzalne "Musō" (śnienie), które poniesie widza w wir muzyki.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Skład zespołu:

Akatsuki Nanami (Wokal)
Akatsuki Nanami urodziła się w prefekturze Okinawa. Już jako dziecko zainteresowała się muzyką i postanowiła dołączyć do chóru. Od 2019 roku występuje jako piosenkarka i aktorka. Swój pierwszy debiut aktorski miała w filmie MAYONAKA, w którym to odegrała główną rolę. W 2020 roku utworzyła Kaguramusō, zespół łączący tradycyjne japońskie instrumenty oraz heavy metal i została jego wokalistką. W lipcu 2022 roku wraz z zespołem, wyrusza w światową trasę koncertową.

Tsujimoto Yoshimi (Shakuhachi)
Tsujimoto Yoshimi urodziła się w 1987 roku w prefekturze Wakayama. Zainspirowana ojcem grającym na flecie shakuhachi, po dostaniu się do liceum sama również podjęła się nauki gry na tym instrumencie. Ukończyła Wydział Muzyki na Tokijskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych i już w trakcie studiów przykuła uwagę mediów swoją piękną grą. Dzięki niezawodnej technice potrafi grać zróżnicowaną gatunkowo muzykę, zaczynając od tradycyjnych japońskich brzmień, a kończąc nawet na utworach z gatunku pop.

Endō Sakiko (Koto)
Endō Sakiko urodziła się w prefekturze Tokushima i ukończyła Wydział Tradycyjnej Muzyki Japońskiej ze specjalizacją w grze na koto szkoły Ikuta. Już od najmłodszych lat uczona była przez matkę podstaw tego instrumentu, a także szkoliła się u doświadczonych w koto Sawai Hikaru i Sawai Kazue. Obecnie prowadzi szeroką działalność, głównie w Tokio i Tokushimie, gdzie zajmuje się między innymi występami publicznymi, na żywo i w mediach oraz przedstawieniami dla szkół.

Kondō Chiaki (Tsugaru-jamisen)
Urodzona w Tokio, dołączyła do zespołu Kaguramusō w 2020 roku i gra na tsugaru-jamisenie.

InlanDimensions International Arts Festival 2022
16 września - 7 października 2022 | euroazjatycki teatr, kino i muzyka


3. edycja InlanDimensions International Arts Festival 2022 odbędzie się w dniach 16 września - 7 października 2022. W tym roku widzowie będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi twórcami Euroazjatyckimi przy okazji prezentacji spektakli teatralnych, pokazów filmowych, koncertów, warsztatów oraz spotkań. Festiwal odbędzie się w trzech miastach we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Ambasadorem trzeciej edycji Festiwalu został prof. Tokimasa Sekiguchi wybitny literaturoznawca, polonista, popularyzator kultury polskiej w Japonii.

InlanDimensions International Arts Festival 2022 stawia w centrum uwagi sztukę współczesną Eurazji, aby uzmysłowić widzowi podobieństwa między różnorodnymi nacjami i kulturami, przełamując utarte stereotypy, pod śmiałym hasłem "Azja nie istnieje", odwołującym się do tekstu Ambasadora tegorocznej edycji prof. Sekiguchiego Tokimasy.

Przeczytaj także

Opinie