• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jubileusz 25-lecia Teatru Biuro Rzeczy Osobistych - spektakl i koncert

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Jubileusz 25-lecia Teatru Biuro Rzeczy Osobistych.

w każdą środę (do 28.02), godz. 12:00

bilety 12 zł
mar 14

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Teatr Biuro Rzeczy Osobistych istnieje od 1998 roku przy PSONI/Gdynia. Zespół tworzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach działalności prowadzimy zajęcia warsztatowe, obozy, próby i pokazy spektakli. W przedstawieniach poruszamy tematy ukazujące świat widziany z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. W swoim dorobku mamy spektakle nagradzane na festiwalach teatralnych oraz udział w filmie dokumentalnym i fabularnym. W roku 2021 odbyła się premiera filmu fabularnego pt: Amatorzy w reż. Iwony Siekierzyńskiej.

Program 25 lecia
Spektakl Instytut Pana B.
Koncert zespołu Remont Pomp   Marzena Majcher - muzyka do filmu Amatorzy
Film Amatorzy ( fragment)  finałowa scena filmu
Jubileuszowe spotkanie w kawiarni Konsulatu Kultury
 
Instytut Pana B.
Do tytułowego instytutu trafiają osoby niezdolne do samodzielnego funkcjonowania. Opresyjna atmosfera panująca w placówce pozbawia podopiecznych poczucia bezpieczeństwa. Zapowiadany przyjazd Najwyższego Komisarza ma być sprawdzianem, który może zmienić rzeczywistość. Pan B widząc w tym swoją szansę, podporządkowuje osobistemu celowi każdy element życia podopiecznych. Skuteczność swoich praktyk uzależnia od stosowania surowej dyscypliny. Znajdujący się w niekomfortowych warunkach wychowankowie podejmują walkę o siebie.

Spektakl inspirowany jest Dziennikiem Jakub von Gunten Roberta Walsera oraz osobistymi doświadczeniami występujących aktorów.

Remont Pomp zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy PSONI  koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nietypowych instrumentach oraz przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką.
Amatorzy reż Iwona Siekierzyńska
Teatr Krzyśka Biuro Rzeczy Osobistych (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką Grek Zorba". Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki.

Informacja o biletach

https://trojmiastopl.interticket.pl/program/jubileusz-25-lecia-teatru-biuro-rzeczy-osobistych-spektakl-i-koncert-9026/48060

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe
  lut 23
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Scena Muzyczna Gdańsk
  Klub Filmowy Kosmos
 • spektakl dramatyczny , monodram
  lut 23
  piątek, g. 19:00
  Gdańsk, Teatr w Blokowisku
  Smutek & Melancholia