stat

Joanna Duda - Keen, HK+ Re- Definition

"Elektronika jest kobietą" to nowy gdyński cykl muzyczny, którego celem jest prezentowanie polskiej, a w przyszłości również zagranicznej, kobiecej sceny muzyki elektronicznej. Projekt nie ma ściśle określonych granic gatunkowych. Obecność kobiet i ich twórczości na trójmiejskim muzycznym firmamencie zaznaczymy kładąc nacisk na różnorodność formy oraz wykorzystanie technologii, brzmień i instrumentów elektronicznych. Do współpracy ze strony technicznej, w tym jakże ważnego dla koncertów nagłośnienia, zaproszone zostały profesjonalistki. Cykl będzie miał charakter interdyscyplinarny, łącząc różne gatunki sztuki, takie jak koncerty, wystawy, warsztaty.

Cykl "Elektronika jest kobietą" rozpoczną jego pomysłodawczynie: Joanna Duda, która zagra materiał z albumu KEEN oraz Karolina Kalafonia Ankiewicz i Hanna Łubieńska projekcie elektroniczno-wokalnym - HK+.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


JOANNA DUDA

Joanna Duda - artystka wszechstronna, udzielająca się na muzycznym (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnym (instalacja, video - art) polu. Jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone - w twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Nie stroni od czarnej taśmy i pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów. Joanna Duda jest twórczynią cyklu instalacji TRACK(S), video Flow, serii video "Pamięć Wody" (polsko - japońska kooperacja) oraz instalacji o tym samym tytule. W 2017 roku powołała do życia Joanna Duda Trio które grało m.in. na Jazzahead!2018 w Bremie , na festiwalach jazzowych w Edmonton i Vancouver oraz w ramach Jazzconnective w Helsinkach. Artystka pianistycznie i kompozytorsko wspomaga Kwintet Wojtka Mazolewskiego odnoszącego sukcesy w Polsce (Złota Płyta CHAOS PEŁEN IDEI, Platynowa Płyta POLKA) i zdobywającego serca publiczności na całym świecie (Polka Worldwide Deluxe Edition). Wykonuje także muzykę współczesną, np. z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim (płyta "Unchained" z kompozycjami Juliusa Eastmana wyróżniona przez magazyn pizzicato oraz nominowana do International Classical Music Awards 2016) czy Park Opera Wojtka Blecharza. Joanna Duda występowała między innymi w Tokio, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, a nawet na Grenlandii. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (Teatr Amareya).

Materiał który Joanna Duda zaprezentuje na koncercie pochodzi z jej najnowszego solowego albumu KEEN. To akustyczno - elektroniczny kolaż złożony z długo dojrzewających warstw preparowanej akustyki, z której powstały nowe instrumenty pozwalające na improwizację. Joanna posługuje się w swych improwizacjach fortepianem, samplerem, sequencerem i komputerem.

www.joannaduda.bandcamp.com
www.joannaduda.com
https://www.facebook.com/JOANNADUDAOFFICIAL/
https://www.instagram.com/joannaxduda/


HK+ live act

HK+ to dwie dziewczyny z musicalem w tle i codziennością pełną elektroniki - duet conajmniej specyficzny. Elementy muzyki house, muzyki transowej połączone gdzieś na w okolicach techno w wypadkowej tej kooperacji same określają jako elektro. Solidna domieszka industrial w tempach nawet ponad 130bpm dodaje chropowatości brzmieniu ich autorskich produkcji. W godzinnej podróży "Re-Definition", w którą Was zabiorą najpierw odrobinę popłyniecie, żeby pózniej nabrać mocy i rozpędzić się w lekki trans stosownie do ładunku emocjonalnego i przekazu tekstów.
Oszczędne aranżacje, mocne bity, hipnotyzujący bas i świetny wokal!

Material re-definition gatunkowo określają jako elektro. Solidna domieszka industrial i new wave w tempach nawet ponad 130bpm dodaje chropowatości brzmieniu ich w pełni autorskich produkcji. Live Act to godzinna podróż przez cięższe odmiany muzyki elektronicznej. Oszczędne aranżacje, mocne bity, hipnotyzujący bas i świetny wokal.

http://soundcloud.com/hkplusmusic/
http://instagram.com/hk.plus.music/
http://facebook.com/hkplusmusic/

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni