stat
Impreza już się odbyła

Jenny Wilson & Tensta Gospel Choir, Fat Burning Step (2 opinie)

Wydarzenie w ramach

Najnowszy wyczekiwany przez publiczność album Jenny Wilson "Blazing", szwedzkiej królowej popu, miał premierę w kwietniu 2011 roku. Promujący go utwór "Work" szybko zdobył listy przebojów w Szwecji. "Blazing" składa się z dwóch części przygotowanych przez Jenny Wilson we współpracy z Tensta Gospel Choir i Danielem Fagge Fagerström, które przypominają w nowych aranżacjach piosenki z poprzedniego albumu "Hardships!", wydanego w 2009 roku.

Torpedowe Jam Session

w każdą środę (do 26.06), godz. 20:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
W 2010 roku Jenny Wilson rozpoczęła współpracę z Tensta Gospel Choir, która zaowocowała serią koncertów i nagraniem albumu. Krótko po zakończeniu nagrań, Jenny Wilson dowiedziała się, że cierpi na raka piersi. Letnia trasa koncertowa z Tensta Gospel Choir została odwołana, a Wilson poddała się chemioterapii. Równolegle nagrała wspólnie z Danielem Fagge Fagerström (The Je Ne Sais Quoi, Skull Defekts) ścieżkę dźwiękową do musicalu Heleny Franzén "I'm Not Looking Back" wystawianego w Dansens Hus w Sztokholmie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Fat Burning Step

Fat Burning Step to organiczne spojrzenie na dubstep / dub oraz world music, kolaboracja wrocławskich muzyków ze zjawiskową wokalistką o angielsko-greckich korzeniach, Marią Payne oraz szwajcarskim producentem Roli Mosimannem. Projekt korzeniami sięga elitarnej imprezy Bass Day Uk 2007 w Manchesterze, w ramach której wystąpił lider FBS, Bond, prezentując możliwości modulacji brzmienia gitary basowej. Przez dwa kolejne lata Bond wraz z perkusistą Michałem Muszyńskim eksperymentowali w duecie. Występ w większym-międzynarodowym składzie w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty 2010 był pierwszym krokiem ku realizacji nagrań oraz produkcji videoklipu z udziałem Marii Payne.

Pierwszym efektem tej współpracy jest oficjalnie wydana epka [EP.01] oraz teledysk do utworu "Tong". FBS konsekwentnie realizuje autorski projekt Eklektik session, opierający się na improwizacji oraz integracji środowisk twórczych, oprócz długiej listy lokalnych muzyków wraz z FBS współpracują m.in. Wu Wei(chiny) , Tom Mays(usa), mc Blu Rum13(usa).

FBS [EP.01] bazuje na energetycznym przekazie Marii Payne oraz najrozmaitszych metodach modulacji niskich częstotliwości. Materiał został zarejestrowany na żywo w studiu Saraswati przy współpracy Roliego Mosimanna - producenta Faith No More , The Young Gods, Bjork, Smashing Pumpkins, New Order, The Swans, JoJo Mayer Nerve, Miloopa.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni