• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jazz Travel: Marek Stryszowski & Little Egoists

Wydarzenie w ramach

maj 8-12

środa - niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
lip 20

sobota, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 115 - 189 zł
Kup bilet
W ramach imprezy Sopot Jazz 2009 wystąpi Jazz Travel: Marek Stryszowski & Little Egoists

jazz - koncerty w Trójmieście


JAZZ TRAVEL: MAREK STRYSZOWSKI & LITTLE EGOISTS

Powołani do życia w 1986 roku przez byłego członka zespołu Laboratorium Marka Stryszowskiego "Mali Egoiści" zaczęli występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i poza jego granicami. Swąją pierwszą płytę "Radio Wieliczka" nagrali w 1988 r. dla szwajcarskiej wytwórni. Od tej pory popularność grupy w: Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Słowacji i Czechach ciągle rośnie.

Promocję ich następnej płyty "Two fingers" rozpoczęto we Frankfurcie nad Menem (na wspólnym koncercie z Michaelem Jacksonem) i kontynuowano w trakcie trasy prowadzącej przez Air Festiwal Clausthal, Jazz Roch Festiwal w Schaffhausen. Po występach w Stanach Zjednoczonych z amerykańską sekcją rytmiczną, czwórka muzyków Little Egoists zdecydowała wspólnie z jej członkami rozpocząć swe artystyczne zmagania. W nowym składzie (Marek Stryszowski, Sebastian Bernatowicz, Bill Dickens, Ernie Adams) zespół odbył maraton 26 koncertów po Polsce, uczestnicząc w Jazz Jamboree i Krakowskich Zaduszkach Jazzowych.
W 1996 roku Little Egoists, jako jedna z dwóch grup polskich została zaproszona przez Polski Komitet Olimpijski na występy podczas XXVI Igrzysk Olimpijskich - Atlanta '96.

Opinie