• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Jarmark Św. Dominika

Jarmark św. Mikołaja

W weekend 4-5 grudnia Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie, działające przy klasztorze oo. dominikanów w Gdańsku, zaprasza na Jarmark św. Mikołaja. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu gdańskiego klasztoru. Cały dochód z Jarmarku zostanie przekazany Hospicjum Perinatalnemu TULIPANI, które jest częścią Centrum eMOCja.

Wybrany termin poprzedza liturgiczne święto patrona parafii. Zgodnie z polską tradycją to właśnie 6. grudnia do dzieci przychodzi św. Mikołaj. A gdzie łatwiej go spotkać, jak nie przy Bazylice św. Mikołaja? Jarmark będzie doskonałą okazją do dobrego spędzenia czasu, ale także do zakupienia świątecznych prezentów. Wśród rzeczy przygotowywanych do sprzedaży znajdą się między innymi książki, grafiki i świąteczne ozdoby. Nie zabraknie też jedzenia, picia i atrakcji dla dzieci.

Jednak celem Jarmarku jest nie tylko dobra zabawa. Dochód z niego zostanie przekazany Hospicjum Perinatalnemu TULIPANI. W tym pięknym miejscu nikt nie zostaje ze swoim trudem sam. TULIPANI obejmuje opieką pary oczekujące na dzieci z wadami letalnymi. W sytuacji, w której nasze społeczeństwo coraz bardziej się polaryzuje, a poszczególne strony przerzucają argumentami i próbują przekonać do swoich racji, organizatorzy Jarmarku chcą zwrócić uwagę i wesprzeć tych, którzy nie oglądając się na innych po prostu robią dużo dobra.


- Sobota, 4. grudnia 2021 godz. 12:00 - 20:00,
- Niedziela, 5. grudnia 2021 godz. 8:30 - 22:15

Opinie