• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jak wychować szczęśliwe dziecko?

Zapraszam na kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego, w ramach cyklu "Jak wychować szczęśliwe dziecko?"!

mar 9

sobota, godz. 10:00, 12:30

Pogórze,
bilety 80 zł
mar 15-16

piątek - sobota, godz. 10:00

Gdynia,
Wstęp wolny
W lutym będziemy rozmawiać o wzajemnych powiązaniach przyrody i dzieciństwa. Rola przyrody w naszym życiu wydaje się oczywista i banalna. Każdy wie, że świeże powietrze i zielona trawka są potrzebne, by zdrowo i radośnie żyć. Wiele wskazuje na to, że chociaż znamy tę teorię, to cywilizacyjnie coraz bardziej odcinamy się od naszych zielonych korzeni.

Inspiracją dla naszej dyskusji jest książka Richard'a Louv'a "Ostatnie dziecko lasu". Richard Louv jest twórcą określenia "zespół deficytu natury". Opisuje go jako " cenę, jaką ludzkość płaci za odwrócenie się od przyrody: zmniejszone użycie zmysłów, niedobór uwagi, częstsze występowanie chorób fizycznych i psychicznych". Autor uważa, że "dzięki temu, że widzimy konsekwencje niedoboru, możemy dostrzec, jak wielkie korzyści - biologicznie, poznawczo, duchowo - mogą odnieść nasze dzieci przez pozytywny, fizyczny kontakt z przyrodą." Louv jest zwolennikiem szeroko rozumianego "powrotu do natury".

O tym właśnie będziemy dyskutować - czy wracać do natury i po co to robić? Jak sprawić, żeby spacer w lesie nie był nudny (dla rodziców)? Czym jest edukacja leśna i czy jest dostępna? Jak ponownie doprowadzić do symbiozy dzieci i przyrody? I czy jest to możliwe, gdy mieszkamy w mieście?
Zapraszam na stronę Klubu Dyskusyjnego o Wychowaniu, Edukacji i Rozwoju osobistym na FB. Znajdziesz tu różne artykuły, cytaty, filmiki, które wprowadzają w tematykę spotkania i "dają do myślenia".

Informacja o biletach

Zapisy! Swój udział możesz zgłosić wysyłając maila do: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl

Opinie