• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Inside seaside Festival 2024
PATRONAT

Inside seaside Festival: Nothing but Thieves, Tom Odell, Milky Chance (5 opinii)

To będzie dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów. Dzięki zamkniętej przestrzeni pod dachem nie trzeba będzie przejmować się warunkami pogodowymi. Hala AmberExpo może pomieścić aż 15 tysięcy osób. To idealne miejsca do spędzenia czasu ze znajomymi. Tak zapowiada się pierwsza edycja Inside Seaside w Gdańsku.

Na Inside Seaside można dotrzeć zarówno komunikacją miejską, pociągiem SKM jak i swoim samochodem.

Na Inside Seaside można dojechać autobusem linii 158 z Wrzeszcza oraz Stogów oraz 283 z Nowego Portu i Niedźwiednika tramwajem linii 7 oraz 10 z Nowego Portu oraz Brętowa.

Z terenu festiwalu będzie można wrócić autobusem nocnym N6.

Rozkład jazdy linia autobusowa nr 158
Rozkład jazdy linia autobusowa nr 283
Rozkład jazdy linia tramwajowa nr 7
Rozkład jazdy linia tramwajowa nr 10
Rozkład jazdy linia autobusowa nocna N6
Na linii Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo będzie kursować specjalnie podstawiona kolej SKM.


rock / punk - koncerty w Trójmieście
Rynek festiwalowy to z jednej strony ugruntowane, duże imprezy muzyczne z tradycjami, ale też te nowsze, dla młodszej publiczności - wszystkie odbywają się w sezonie letnim. Jesienią nie ma w Polsce dużego, halowego wydarzenia ze zróżnicowanym programem muzycznym pokroju takich europejskich marek jak Iceland Airwaves, Sonar, Meltdown, Le Guess Who? czy Pitchfork Festival Paris. Tę festiwalową niszę wypełni - i zapoczątkuje - Inside Seaside.Milky Chance zamykają program muzyczny Inside Seaside

• Milky Chance, autorzy utworu "Stolen Dance", który ma ponad miliard odsłuchań, zamykają program gdańskiego festiwalu
• Do programu dołączają goście, którzy zagrają z Leszkiem Możdżerem i Wojtkiem Mazolewskim
• Ogłaszamy cały skład, który zagra z zespołem KuryProgram Inside Seaside zamyka niemiecki duet MILKY CHANCE, którzy są cały czas na fali od wydania przeboju "Stolen Dance". Piosenka zdobyła szczyty list przebojów w kilkunastu krajach, a do dziś na serwisach streamingowych ma łącznie ponad dwa miliardy odsłuchań. Grupa wydała trzy albumy studyjne, grała na największych festiwalach na świecie, od tamtego czasu łącznie gromadząc ponad pięć miliardów odsłuchów w serwisach streamingowych. W czerwcu ukazał się ich najnowszy album, "Living in a Haze", z którego materiał zaprezentują w Gdańsku.Program festiwalu uzupełni także Wojciech Waglewski, który zagra razem z Leszkiem Możdżerem, a także Joanna Halszka-Sokołowska, która wystąpi z Wojtkiem Mazolewskim na koncercie Yugen 2 zamykającym Inside Seaside.

Znamy też pełen skład kultowego zespołu Kury, który reaktywuje się specjalnie na Inside Seaside. Obok Tymona Tymańskiego i Piotra Pawlaka trzon zespołu będą stanowić przedstawiciele młodej sceny, Szymon Burnos i Jacek Prościński. Razem z nimi gościnnie wystąpią artyści, którzy uczestniczyli w nagrywaniu płyty "P.O.L.O.V.I.R.U.S.": Olaf Deriglasoff, Larry "Okey" Ugwu, Grzegorz Nawrocki, Jacek Siciarek, Radowan Jacuniak a także Leszek Możdżer.

Wymienieni wykonawcy dołączają do ogłoszonego wcześniej programu, w którym znaleźli się m.in. norweska piosenkarka GIRL IN RED, EZRA COLLECTIVE, którzy właśnie, jako pierwszy jazzowy zespół w historii, otrzymał prestiżową Mercury Prize, a także rockowy kwintet NOTHING BUT THIEVES, songwriter TOM ODELL czy czołówka współczesnej sceny post-punkowej: SLEAFORD MODS oraz SHAME.

Program Inside Seaside to silna reprezentacja rodzimej sceny alternatywnej z takimi artystami i artystkami jak BRODKA, KIM NOWAK na czele, ale też wschodzącymi talentami - w Gdańsku wystąpią JANN, DAWID TYSZKOWSKI, ANIA LEON i ARTIFICIALICE. W programie nie zabraknie też zespołów z Trójmiasta, które z powodzeniem odnoszą sukcesy za granicą jak TRUPA TRUPA i IMMORTAL ONION.Ogłaszamy pierwszą pulę artystów, którzy zagrają 11 i 12 listopada na Inside Seaside w AmberExpo.

INSIDE SEASIDE, AmberExpo, Gdańsk, 11-12 listopada 2023

● NOTHING BUT THIEVES
● TOM ODELL
● NILS FRAHM
● SLEAFORD MODS

● SHAME
● BLACK HONEY
● KIM NOWAK
● KAŚKA SOCHACKA
● BARTEK WĄSIK plays RADIOHEAD
● DAWID TYSZKOWSKI
● LESZEK MOŻDŻER
● KURY grają P.O.L.O.V.I.R.U.S.Festiwal odbędzie się w specjalnie na tę okazję zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. Ale to nie wszystko: uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli rozgościć się w kinie Radia 357, do którego zaprosi ich Katarzyna Borowiecka, w silent disco sety zagrają dziennikarki i dziennikarze Radia 357, a do tego spotkania i dyskusje, foodcourt i przestrzeń relaksu oraz strefy tematyczne.. Inside Seaside to festiwal halowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było - zachęcamy do spędzenia weekendu w przestrzeni buzującej od muzyki, jak i atrakcji pozamuzycznych.

Inside Seaside organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM Festiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged, czy Wodecki Twist.

Festiwal współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami, którzy w czasie festiwalu poprowadzą rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.

Świeżo po wydaniu swojego czwartego albumu "Dead Club City" na Inside Seaside przyjedzie rockowy kwintet NOTHING BUT THIEVES. Drugim headlinerem, który zagra na Gdańsk Stage będzie TOM ODELL, który minimalistyczne piosenki z ostatniego płyty "Best Day Of My Life" zaprezentuje w koncertowej odsłonie. Do Gdańska zawita czołówka współczesnej sceny post-punkowej: kontestentacyjni SLEAFORD MODS, których koncerty pozbawione wszelkich ornamentów są niezwykłym muzycznym doświadczeniem, oraz SHAME. Obie grupy wystąpią z materiałem ze swoich tegorocznych wydawnictw.

W niezwykłej przestrzeni Theatre Stage wystąpi NILS FRAHM, który niekonwencjonalnie łączy muzykę klasyczną z elektroniką, a także BARTEK WĄSIK, który wykona utwory zespołu Radiohead. Inside Seaside stawia na młode twarze docenione przez publiczność, które na polskiej scenie są coraz bardziej rozpoznawalne: na festiwalu zagrają DAWID TYSZKOWSKI oraz KAŚKA SOCHACKA, laureaci plebiscytu "Sanki".

Gitarową część programu dopełnią Brytyjczycy z BLACK HONEY, a także reaktywowany w tym roku KIM NOWAK braci Waglewskich. Powiew znad morza na zapewni jeden z najsłynniejszych polskich pianistów, LESZEK MOŻDŻER. Wisienką na torcie będzie reaktywacja zespołu KURY, który wykona w całości "P.O.L.O.V.I.R.U.S." - kultowy album nagrany ćwierć wieku temu jako muzyczny pastisz na Polskę doby lat 90. Grupa wystąpi w składzie, w którym nagrali płytę: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jerzy Mazzoll, Olaf Deriglasoff, Larry Ugwu i Grzegorz Nawrocki.

Kolejne ogłoszenia wkrótce...

ORGANIZATORZY
Organizatorem Inside Seaside są Live oraz Radio 357.
Miasto Gospodarz: Gdańsk.
Patronat: trojmiasto.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  299 - 449 zł
Karnety:
449 PLN / 357 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)

Bilety jednodniowe:
299 PLN / 249 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)

Bilety VIP: 899 PLN (1 dzień) i 1599 PLN (dwa dni)
Na tych, którzy chcą przeżyć Inside Seaside w wyjątkowych okolicznościach czekają bilety VIP! W pakiecie nielimitowana oferta open baru (napoje, piwo, wino, alkohole mocne) oraz specjalne menu festiwalowe przygotowane przez Szefa Kuchni (bufet zimny, ciepły i słodki) w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni VIP z restauracją i barem na pierwszym piętrze AmberExpo.

Opinie (5) 2 zablokowane

 • Brawo RADIO 357

  Super inicjatywa Radio 357

  • 24 1

 • Trochę szkoda (1)

  że nie ma nikogo do posłuchania, same radiowe gnioty.

  • 2 26

  • gusta i guściki, jak to mówią. Ja chętnie bym poszedł w niedziele

   • 6 1

 • (1)

  Jeżeli mam karnet, to czy mogę iść w sobotę, a na niedzielę oddać bilet koleżance?
  Czy jak już mi zeskanują bilet w sobotę, a ona przyjdzie z nim w niedzielę, to wejdzie bez problemu?

  • 0 0

  • Niestety raczej to się nie uda, bilety wymieniane są na opaski
   https://insideseaside.pl/faq/

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop
  kwi 18
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Coals