• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Illusion akustycznie (1 opinia)

Specjalny występ popularnego zespołu rockowego z Trójmiasta. Grupa Illusion zawsze słynęła z grania mocnej muzyki gitarowej. Tym razem jej najbardziej znane piosenki zostaną zagrane na instrumentach akustycznych. Występ odbędzie się w ramach trasy koncertowej obejmującej 11 miast.

Jedna z polskich legend ciężkiego grania rusza w pierwszą trasę akustyczną! Przez całe lata 90. Illusion było najpopularniejszą grupą w Polsce, która łączyła hardcore'owe riffy, metalowe brzmienie z przebojowością grunge'u. Jej pierwsze trzy płyty sprzedały się w nakładach przekraczających ponad 100 tys. egzemplarzy, przyniosły kilka nominacji do nagrody Fryderyk, a utwory "Cierń", "Nóż", "Wojtek", "Nikt" i "Vendetta" pojawiały się w radiu i w telewizji. Jednocześnie porywające i energetyczne występy przyniosły jej miano jednego z najlepszych zespołów koncertowych. Po blisko siedmiu latach intensywnej działalności Illusion u szczytu popularności zawiesiło działalność na ponad dekadę. Od dziesięciu lat grupa znów występuje w oryginalnym składzie i wydała dwa albumy "Opowieści" i "Anhedonia", które dotarły na szczyt listy sprzedaży OLiS. Przez ten czas jej muzyka oparta na ciężkich gitarowych riffach i dynamicznej grze sekcji rytmicznej nie straciła dawnej siły. Natomiast teksty opisujące kondycję świata i ludzi w XXI wieku nabrały jeszcze większej mocy przekazu. Jak uda się przełożyć charakterystyczny styl Illusion na klimat kameralnego koncertu? O tym przekonamy się już wkrótce podczas "Trasy akustycznej", na której grupa wykona swoje przeboje w nowych aranżacjach.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Grupa Illusion wystąpi w akustycznym składzie:
Tomasz "Lipa" Lipnicki - wokal, gitara
Jurek "Jerry" Rutkowski - gitara
Paweł Herbasch - perkusja
Jarek Śmigiel - bas

Opinie (1)

  • Magia

    Iluzjoniści wyczarowali magię.Kto nie był niech żałuje. Nowe wspaniałe aranżacje to odmienione oblicze zespołu .Było ekstra

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.