• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Illusion + Flapjack (4 opinie)

ILLUSION ma już 30 lat! I z tej okazji właśnie, zespół wyrusza w trasę po Polsce. Podczas jubileuszowych koncertów, jako gość specjalny, wystąpi inna legendarna kapela - Flapjack!

Illusion
ILLUSION to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś.
Zespół jest obecny na polskiej scenie od 30 lat. Swoją muzyczna drogę udokumentowali sześcioma albumami studyjnymi, z których ostatni - "Anhedonia" - ukazał się w 2018 roku. Illusion poczęstuje nas na pewno przekrojowym materiałem z nich wszystkich, niemniej fani i tak będą oczekiwać nieśmiertelnych "Nóż", "Wojtek" czy "Vendetta" .

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Illusion skład:
TOMASZ "LIPA" LIPNICKI (wokal, gitara)

Muzykę ma we krwi - już jako dwunastolatek chwycił za gitarę.Na przełomie lat 80. i 90. związany muzycznie z She i wypożyczony na wokal do Skawalkera. Od 2000 r. lider zespołu Lipali, w 2003 r. dołączył na chwilę do Acid Drinkers. Buntownik z charyzmą. Czasem trudno do niego dotrzeć, ale racjonalne argumenty przyjmuje zawsze. Jego twarde serce mięknie na widok bezdomnych zwierząt, którym od lat pomaga. Nie zapomina też o ludziach - chętnie angażuje sięw liczne projekty charytatywne. Zawsze stawia na szczerość i często wali prawdę prosto w oczy.

PAWEŁ HERBASCH (perkusja)
Jako dzieciak chciał być wokalistą i gitarzystą. Fascynacja bębnami przyszła później. Pierwszą perkusję zrobił sam z puszek po ogórkach,a pierwszą kapelę założył z bratem. Nadawał rytm kawałkom Protestui Oxy.gen. Nieprawdopodobnie równo grający perkusista, choć początki miał, jak sam przyznaje, ciężkie. Często się śmieje, czasem bez powodu, i zaraża tym innych. Otwarty na ludzi i pełen luzu. Lubi działać bez pośpiechu. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, którym utrwala ważne i nieważne momenty z życia zespołu i nie tylko.

JERZY "JERRY" RUTKOWSKI (gitara)
Zaczynał grać na rosyjskim pudle przerobionym na sześć strun. Występował w kapelach Aga i Trans, współpracował z Krystyną Stańko, zespołem For Dee i Anką Bakun z No Limits. Z trzema młodszymi braćmi założył Prywatny Klub Muzyczny, przez który przewinęło się wielu muzyków z Trójmiasta. Prawdziwy mistrz gitarowych riffów. Najstarszy w zespole, czasem matkuje pozostałym. To on wpadłna pomysł powrotu Illusion na scenę i zaraził nim Lipę, a potem resztę. Jak sam mówi, "miał ciśnienie", żeby wrócić do ciężkiego grania.

JAREK ŚMIGIEL (bas)
Debiut telewizyjny - występ z zespołem Tubajhorus - zaliczyłw wieku 17 lat. Grał w Efekcie Marzeń i IMTM, a w 1998 r. razemz Pawłem Herbaschem założył grupę Oxy.gen. Skomponował muzykę do filmu Roberta Turło "Wall", który został nominowany do Złotej Palmy w Cannes. W przerwach między koncertami robi karierę...w marketingu. Facet z mocnym charakterem i dużą energią. Szybko myśli i jeszcze szybciej podejmuje decyzje. Każdą rzecz, w którą się zaangażuje, zamienia w złoto. Genialny basista, ceniony za agresywne brzmienie i wszechstronność techniczną.

Flapjack
Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta "Litzy" Friedricha i Macieja "Ślimaka" Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek "Hrap-Luck" Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin "Wimek" Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander "Olass" Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz "Guzik" Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.
Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty ("Ruthless Kick", "Fairplay", Juicy Planet Eart" i "KeepYourHeads Down") oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More.
W styczniu 2021 roku zmarł wokalista zespołu, Grzegorz "Guzik' Guziński, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i muzyków, z którymi współpracował.

Chcąc uczcić tego nietuzinkowego artystę, znakomitego tekściarza i muzyka, kolegę i przyjaciela, zespół zdecydował się działać w prawie "oryginalnym" składzie Flapjack - obecnie koncertuje pod szyldem Tribute to Guzik. Czyli po prostu "Ruthless kick"!

FLAPJACK "Tribute to Guzik" skład:
Robert "Litza" Friedrich
Maciej "Ślimak" Starosta
Maciej Jahnz
Marcin "Wimek" Wimońć
Michał "Mihau" Kaleciński
Pozycje wokalistów w tym projekcie obejmą: J Kroto Cokesky z zespołu Hope oraz Rafał "Hau" Mirocha

Opinie (4)

 • Flapjack

  ..bez guzika daje radę jako show ;) co dwuch na wokalu to nie jeden hehe a illusion a wsumie lipa to juz lipa. Posłuchać muzy można, ale prywatnie to były alkoholik próbujący łapać wiatr nieumiejętnie najpierw wspierał lgpd a później obrażał fanów w mediach społecznościowych że nie chcą kupować jego płyty ;)

  • 1 16

 • Niestety nie ide (2)

  Za dużo kroków do kupna biletu, a na końcu jakieś ubezpieczenie czy co? rąbac pośredników, dam se spokój posłucham płyty przy pifku w domku....

  • 0 5

  • (1)

   Dodatkowo najpierw otrzymałem informację "bilety już od 79zł" a ostatecznie ze stówki trzeba wyskoczyć. Dwie dychy może nie majątek, ale nienawidzę gdy ktoś mnie traktuje jak i**otę.

   • 0 1

   • Bo i...tą jesteś......Gdybyś potrafił czytac ze zrozumieniem, to wiedziałbyś , że bilety wczesniej kupione po 79, tydzien przed koncertem 90, a w dniu koncertu 100. Taki system sprzedaży jest wszędzie i przed każdym koncertem.Wszystko było napisane, ubezpieczenie biletów jest dobrowolne. Za dużo pifka.....

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.