• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Hostia | Homen | Frightful (1 opinia)

Krajowe eliminacje do Bloodstock - jednego z najważniejszych festiwali metalowo-rockowych w Europie - dotarły w tym roku także do Trójmiasta. Koncert odbędzie się w gdańskim klubie Wydział Remontowy, w piątek 23.02.2024, a niekwestionowaną gwiazdą metalowego wieczoru będzie HOSTIA. O prawo wyjazdu na brytyjski festiwal powalczą natomiast zespoły Homen i Frightful.

HOSTIA to jedna z najbardziej obrazoburczych kapel metalowych na krajowej scenie. Każda z ich wydanych trzech płyt długogrających zawiera wściekły ładunek brutalnego, grindującego death metalu - a nazwa zespołu i antykościelne teksty powodują odzew organizacji katolickich. Bezkompromisowa postawa HOSTIA sprawia jednak, że ich popularność w metalowym podziemiu coraz bardziej rozlewa się po świecie. Dziś uznawani są za jedną z największych nadziei polskiej sceny, niektórzy okrzykują ich nawet mianem następców legendarnego Napalm Death. Z pewnością trójmiejscy fani chętnie spotkają się z zespołem na żywo.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Nim jednak HOSTIA porwie publikę swym energetycznym show, na scenie Wydziału Remontowego rozegra się pojedynek zespołów konkursowych. Stawką będzie wyjazd na Bloodstock. - To prawdziwa szansa dla zespołów bez kontraktu płytowego na zaprezentowanie się, u boku gwiazd, podczas jednego z najważniejszych wydarzeń festiwalowych open air na kontynencie europejskim - wyjaśnia Marcin Zarudzki, organizator polskich konkursów Bloodstock. Cykl koncertów eliminacyjnych odbywać się będzie aż do czerwca w większych polskich miastach. Równolegle zgłoszenia zespołów przyjmowane są aż do maja. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji oraz rywalizacji półfinałowej spotkają się 1 czerwca na ostatnim etapie w chorzowskiej Leśniczówce. Po przesłuchaniu zakwalifikowanych zespołów profesjonalne jury wybierze polskiego reprezentanta na festiwal Bloodstock Open Air 2024.
Kto zatem powalczy na gdańskiej scenie Wydziału Remontowego? Homen to lokalna formacja, opisująca swój styl jako metal alternatywny. W ich muzyce nie brakuje interesująco wymieszanych wpływów, zarówno klasycznego rocka jak i nowoczesnego nu-metalu. Frightful to z kolei formacja nawiązująca swoim stylem do najlepszych czasów death metalu, ale tego w bardziej melodyjnym, old schoolowym wydaniu. Oba zespoły na pewno zaproszą na koncert swoich wypróbowanych fanów.

Eliminacje polskich zespołów na festiwal Bloodstock odbywają się w całym kraju od kilku lat. Dzięki cyklowi Bloodstock Metal 2 The Massess Poland wiele młodych zespołów krajowego podwórka ma szansę zaprezentować się większej publiczności. Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji został zespół bHP. Każdego roku w gronie jury zasiadają prawdziwe osobowości muzyki metalowej, m.in. Tony "Demolition Man" Dolan, frontman zespołu Venom Inc., który także i tym razem będzie przewodniczącym arbitrów finałowego koncertu w Chorzowie.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 - 55 zł
https://goout.net/pl/metal-2-the-masses-hostia%2Bhomen%2Bfrightful/szpwmsw/

Opinie (1)

 • lineup

  Czy jest przewidziany jakiś lineup? Wiadomo kiedy gwiazda wieczoru zaczyna?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.