• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

High Tide Low Tide premiera filmu

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na premierową projekcję krótkometrażowego filmu dokumentalnego High Tide Low Tide poświęconego życiu i pasji Krzysztofa Jędrzejaka. Projekcja jest częścią wernisażu wystawy pt. Z wody organizowanej przez ekipę ~morza w tuBazie.

lip 10

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90 - 36,90 zł
MIEJSCE: Budynek Starej Stajni i Wozowni tuBaza, al. Zwycięstwa 291, Gdynia-Orłowo
CZAS: 14 czerwca 2024 (piątek), godz. 19:45
WSTĘP: darmowy

O FILMIE:
High Tide Low Tide to najnowszy, w pełni autorski projekt reżysera Łukasza Ratuskiego. Powstał jako oddolna inicjatywa, dla której pomysł zrodził się podczas wspólnego surfowania bohatera filmu, Krzyśka Jędrzejaka, i reżysera tuż po jego pełnometrażowym debiucie, Rozkołysie.

Film został zrealizowany analogowo, na taśmach 16 i 35 mm. Zdjęcia trwały 3 lata i wszystkie zostały wykonane nad polskim morzem.

O BOHATERZE FILMU:
Krzysiek Jędrzejak to pochodzący z trójmiasta surfer, instruktor zrzeszony w ISA, a przede wszystkim fotograf surfingowy rozpoznawalny dziś już w całej Europie.
Znany przede wszystkim z projektu Baltic Surf Scapes, którego założeniem jest dokumentowanie oraz promowanie bałtyckiego surfingu w wymiarze lokalnym i globalnym. Autor wielu krajowych i zagranicznych wystaw fotograficznych, a także pierwszego albumu fotograficznego o surfingu na polskim wybrzeżu Bałtyku. Jego zimowe zdjęcia surfingu z Bałtyku były inspiracją do powstania projektu Cold Waves by Porsche największych zawodów w cold water surfingu na Bałtyku, które Krzysiek wspiera merytorycznie i fotograficznie od początku ich trwania.

O REŻYSERZE:
Łukasz Ratuski
reżyser, absolwent PWSFTviT w Łodzi, laureat m.in. Nagrody Najlepszego Filmu Dokumentalnego na Sopot Film Festival oraz Nagrody Best Emerging Filmmaker na Cold Hawaii Surf&Film Festiwal.

CREDITSY:
reżyseria: Łukasz Ratuski // IG: @lukkaratusky
operator / zdjęcia: Jan Konikowski // IG: @jan_konikowski
edycja: Bartosz Maliszewski // IG: @bidi.the.editor
produkcja: BusyBee Film // IG: @busybeefilm
sound Design: Franek Knapczyk
muzyka: Jacek Lachowicz
projekty graficzne: Michał Dorofiejczyk // IG: @michal_cowporynakichal

Opinie