stat
PATRONAT

Hania Rani

Hania Rani, pianistka, kompozytorka i wokalistka, ponownie wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Tym razem z materiałem ze swojej najnowszej solowej płyty "Esja", wydanej przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Koncert odbędzie się 11 listopada.

Znana z duetu "Tęskno", założonego w 2017 roku wspólnie z Joanną Longić (wydały album "Mi", uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku). W listopadzie 2018 roku artystki wystąpiły w GTS w ramach wspólnej trasy z islandzkim artystą Högnim. Zespół "Tęskno" okrzyknięty został jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku. Po zaledwie roku istnienia, ma na koncie występy m.in. na Open'erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. W duecie z Dobrawą Czocher stworzyła projekt "Ciechowski klasycznie" i nagrała w 2015 płytę "Biała flaga" z klasycznymi aranżacjami piosenek tego artysty.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Artystka ma na swoim koncie występy na renomowanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyńskim Roundhouse oraz festiwalach: Open'er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Dała kilkadziesiąt występów na terenie całej Europy: w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie, ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style - np. nowe aranżacje pieśni Johna Dowlanda na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 roku do spektaklu "Pradziady" dla Teatru Telewizji). Współpracuje i występuje z takimi artystami jak: Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album "Co przyjdzie?").

W 2019 roku Hania Rani wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt "Sanki" dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. 5 kwietnia 2019 ukazała się jej debiutancka płyta solowa "Esja", nagrywana w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall).

Pierwszy singiel "Glass" premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w swojej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu Rani miała na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Jesienią Hania Rani wróci do Londynu i Paryża, ale wystąpi też m.in. w Moskwie, Brukseli, Monachium czy Tokio.
Hania Rani czyli Hanna Raniszewska w 2009 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, studiowała także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Kup bilet
bilety 170-200 zł
Bilety wyprzedane

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni
 • projekcje filmowe
  w każdy piątek (do 27.09), g. 19:30
  Gdańsk,
  Projektornia
  Kino w blokowisku
 • targi
  wrz 22
  niedziela, g. 11:00 - 17:00
  Gdynia,
  Sala Koncertowa Portu Gdynia
  PupiLove Targi 2019
 • konferencja
  wrz 21
  sobota, g. 09:00 - 19:00
  Gdańsk,
  Filharmonia Bałtycka
  EPAM SEC 2019