• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hania Rani (3 opinie)

Hania Rani, pianistka, kompozytorka i wokalistka, ponownie wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Tym razem z materiałem ze swojej najnowszej solowej płyty "Esja", wydanej przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Koncert odbędzie się 11 listopada.

Znana z duetu "Tęskno", założonego w 2017 roku wspólnie z Joanną Longić (wydały album "Mi", uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku). W listopadzie 2018 roku artystki wystąpiły w GTS w ramach wspólnej trasy z islandzkim artystą Högnim. Zespół "Tęskno" okrzyknięty został jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku. Po zaledwie roku istnienia, ma na koncie występy m.in. na Open'erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. W duecie z Dobrawą Czocher stworzyła projekt "Ciechowski klasycznie" i nagrała w 2015 płytę "Biała flaga" z klasycznymi aranżacjami piosenek tego artysty.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Artystka ma na swoim koncie występy na renomowanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyńskim Roundhouse oraz festiwalach: Open'er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Dała kilkadziesiąt występów na terenie całej Europy: w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie, ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style - np. nowe aranżacje pieśni Johna Dowlanda na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 roku do spektaklu "Pradziady" dla Teatru Telewizji). Współpracuje i występuje z takimi artystami jak: Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album "Co przyjdzie?").

W 2019 roku Hania Rani wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt "Sanki" dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. 5 kwietnia 2019 ukazała się jej debiutancka płyta solowa "Esja", nagrywana w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall).

Pierwszy singiel "Glass" premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w swojej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu Rani miała na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Jesienią Hania Rani wróci do Londynu i Paryża, ale wystąpi też m.in. w Moskwie, Brukseli, Monachium czy Tokio.
Hania Rani czyli Hanna Raniszewska w 2009 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, studiowała także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • hania go!

  • 3 0

 • hania naprzód!

  • 2 0

 • organizacja

  W głowie się nie mieści, żeby koncert z tego typu muzyką był zorganizowany w ten sposób... piwo sprzedawane przed wejściem, ludzie chodzący tam i z powrotem bo skrzypiącej podłodze by napełnic kubeczki, otwieranie i zamykanie drzwi, płaczące dzieci - szum, szelest...zero możliwości skupienia się na muzyce.
  Hania cudwna, ale organizacyjnie tragedia.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.