• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grupa wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy (5 opinii)

Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku zaprasza na grupę wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy.

kwi 25

czwartek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

11 marca - 30 czerwca 2024, godz. 10:00

Wstęp wolny
Oferta skierowana jest do mieszkanek Gdańska, które:
- potrzebują pomocy psychoedukacyjnej i psychologicznej w związku z doświadczaniem przemocy;
- oraz chcą otrzymać i dawać wsparcie kobietom w podobnych sytuacjach życiowych.

Uczestniczenie w grupie wsparcia jest ważnym elementem w procesie wychodzenia z przemocowej relacji. Poznanie osób będących w podobnej sytuacji, budowanie sieci wsparcia, przerwanie milczenia i izolacji pomagają kobietom przekierować swój potencjał na zadbanie o siebie, swoje bezpieczeństwo, zdrowie i potrzeby. - mówi Kalina Halemba, psycholożka Centrum Praw Kobiet w Gdańsku.

Podczas spotkań uczestniczki zdobędą wiedzę o mechanizmach przemocy. Dowiedzą się czym różni się przemoc od konfliktu, jakie są rodzaje przemocy i czym jest cykl przemocy, nauczą się rozpoznawać mity i stereotypy dotyczące przemocy. Uzyskają informacje, jak mogą zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim oraz jakie są możliwe ścieżki działania w sytuacji doświadczania przemocy. Grupa wsparcia będzie również okazją do spotkania się z prawniczką i uzyskania informacji o prawnych sposobach przeciwdziałania przemocy.

Informacje organizacyjne:
Grupa wsparcia rozpoczyna się 20 czerwca 2022 r.
Spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek, w godz. 16:00-18:30 przez 20 tygodni.
Grupa ma charakter zamknięty - po utworzeniu grupy nie dołączają do niej nowe osoby.
Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób.
Uczestnictwo w grupie jest dobrowolne i bezpłatne.

Zapisy:
Udział w grupie wsparcia jest możliwy po odbyciu indywidualnej konsultacji z psycholożką prowadzącą. Na konsultację zapisać można się telefonicznie pod nr. 58 341 79 15, 604-590-117 lub osobiście w sekretariacie Centrum Praw Kobiet w Gdańsku przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Program grupy/ tematy spotkań:
- Czym jest przemoc: definicje przemocy, wyznaczniki przemocy
- Czym różni się przemoc od konfliktu
- Rodzaje przemocy
- Stereotypy i mity dotyczące przemocy
- Cykl przemocy
- Mechanizmy przemocy
- Konsekwencje doświadczania przemocy i radzenie sobie z nimi
- Osoby stosujące przemoc - charakterystyka
- Przemoc wobec dzieci
- Sygnały ostrzegawcze mogące świadczyć o przemocy
- Asertywność, stawianie granic
- Spotkanie z prawniczką: prawne aspekty przeciwdziałania przemocy
- Ewaluacja spotkań.

Osoba prowadząca:
Grupę wsparcia poprowadzi Maja Trzeciak
- Magister psychologii po Uniwersytecie Wrocławskim. Szkoliła się z zakresu interwencji kryzysowej, Socjoterapii z dziećmi z rodzin przemocowych i alkoholowych, Przygotowania Pedagogicznego, Otwartego Dialogu, Terapii Gestalt. Obecnie uczestniczy w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Pracuje jako psycholożka w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gdyni. Z Centrum Praw Kobiet związana od roku 2021, gdzie świadczy pomoc psychologiczną. W przeszłości była związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legnicy, gdzie pracowała z dziećmi z rodzin, w których występowała przemoc i problem alkoholowy, prowadziła konsultacje z osobami w kryzysie oraz uczestniczyła w spotkaniach grup roboczych procedury Niebieskiej Karty. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również pracując w Szkole Podstawowej nr 6 w Legnicy, Środkowopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie, Fundacji na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Nowe Życie" w Koszalinie oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni.
Grupa wsparcia jest realizowana w ramach Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Zadanie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

Zapisy:
Udział w grupie wsparcia jest możliwy po odbyciu indywidualnej konsultacji z psycholożką prowadzącą. Na konsultację zapisać można się telefonicznie pod nr. 58 341 79 15, 604-590-117 lub osobiście w sekretariacie Centrum Praw Kobiet w Gdańsku przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Opinie (5)

 • a kiedy bedzie grupa dla mezczyzn, ofiar psychicznej i fizycznej przemocy ze strony kobiet? (3)

  • 6 1

  • Tak przyznaję grupa dla mężczyzn też jest potrzebna, choć CPK robi dobrą robote (1)

   Będąc aktualnie ofiarą przemocy psychicznej ze strony rozwodzacej się żony, którą stosuje alienację rodzicielską wobec dzieci, a zarzuca mi stosowanie przemocy w celu uznania ją za ofiarę. Przyznaje, że grupa dla mężczyzn i rozszerzenie formuły byłoby równie potrzebne i uwzględniać powinno obie płcie. Temat uważam za złożony a mechanizm ofiara/agresor/doradca często rotuje i jest wymienny. Upatrywanie przyczyn agresji w płci, czy człowieku a nie warunkach do tego predestynujacych służy obecnie za mechanizm dla uznawania winy w sądzie, więc państwa akcja - jak najbardziej słuszna, ma też drugie ciemne dno

   • 3 0

   • Zapraszam do kontaktu psycholog Dariusz Kecler 502490553

    • 1 0

  • grupa dla mężczyzn

   Istnieją grupy i spotkania indywidualne. Proszę o kontakt Dariusz Kecler 502490553

   • 1 0

 • Inaczej

  to monstra.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.